Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I - Janusz Gajda - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Adam Marszałek
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 132
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I - opis produktu:

Niniejszy podręcznik służy realizacji przedmiotu o tej nazwie, prowadzonemu na wielu kierunkach studiów, a zwłaszcza na pedagogice. Stanowi on podbudowę dla całego bloku przedmiotów dotyczących zagadnień kultury, jak: socjologia kultury, teoretyczne podstawy animacji kulturalnej, teoretyczne podstawy menadżeryzmu w kulturze, reklama w kulturze, polityka kulturalna, edukacja medialna. Przedłożony podręcznik w jego nowym wydaniu pod głównym tytułem Antropologia kultury jest poszerzoną wersją skryptu akademickiego: Wprowadzenie do wiedzy o kulturze, wydanego w 1989 roku w Uniwesytecie Marii Curie-Skłodowskiej, następnie kilkakrotnie wznawianego. Pierwsza część to zwięzłe kompendium wiedzy dotyczącej treści i zakresu pojęcia kultura, wyjaśniające podstawowe pojęcia omawiające wybrane koncepcje rozwoju i badań kultury, tradycji i dorobku w rozwoju kultury oraz jej roli w życiu człowieka i narodów. Druga część to wybór fragmentów tekstów ważkich poznawczo, zestawionych na zasadzie komplementarnej do I części podrecznika. Całość kończy bibliografia przedmiotu.

Książka Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I pochodzi z wydawnictwa Adam Marszałek. Autorem książki jest Janusz Gajda. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, pedagogika. Książka Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I liczy 132 stron. Jej wymiary to 167x239. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Antropologia kulturowa. Wprowadzenie do wiedzy o kulturze - część I

4.8/5 ( 12 ocen )
  5
  10
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

mkufel

mkufel(at)poczta.onet.pl
 • 11-02-2008
 • 12:36

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Książka ma charakter bardzo dobrze skonstuowanego skryptu. Układ pracy jest przemyślany, dobór zagadnień trafiony, szczególnie, że jest to podręcznik przeznaczony dla studentów, którzy dopiero zaczynają zgłębiać zagadnienia społeczno-kulturowe. Autor używa zrozumiałego, choć nie banalnego języka, co zachęca do dalszych poszukiwań badawczych na zasygnalizowane tematy. Dodatkowym atutem książki jest umieszczony na końcu zbiór tekstów źródłowych, co pozwala czytelnikowi na uzupełnienie wiadomości oraz własną refleksję nad poznanymi zagadnieniami. Dla osób, które już specjalizują się w dziedzinie antropologii, podręcznik ten może nie wyczerpywać w pełni poruszanych tematów, ale bez wątpienia stanowi niezłe źródło przypominające i podsumowujące. I oczywiście zestaw pytań sprawdzających przyswojoną wiedzę (idealne przed egzaminem).

Czy recenzja była pomocna?