ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja - Simon Cox - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja (twarda)

przeczytaj fragment

książka

 • Wydawnictwo Świat Książki
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 182
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja - opis produktu:

Autor wyjaśnia m.in., czy rzeczywiście istnieje tajemnicze bractwo iluminatów, czy Bernini należał do stowarzyszenia, które chciało rządzić światem i czy Watykan jest połączony siecią sekretnych przejść, znanych tylko nielicznym?

Książka ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja pochodzi z wydawnictwa Świat Książki. Autorem książki jest Simon Cox. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa. Książka ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja liczy 182 stron. Jej wymiary to 130x205. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - ANIOŁY I DEMONY Fakty i fikcja

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

MagdalenaB

ilość recenzji:28

brak oceny 29-10-2009 21:47

Anioły i Demony to pierwsza powieść Dana Browna o przygodach wykształconego i przenikliwego historyka sztuki, Roberta Langdona, który zdolny jest rozwikłać każdą zagadkę. Akcja rozpoczyna się w mieszkaniu Langdona, który otrzymuje kartkę od niejakiego Maximiliana Kohlera, na której widnieje symbol (ambigram) nie istniejącego od lat tajnego Stowarzyszenia (Zakonu) Iluminatów. Wkrótce profesor udaje się do Genewy, do siedziby potężnego ośrodka badań naukowych CERN. Po rozmowie z dyrektorem CERN-u, który informuje Langdona, że z ośrodka wykradziona została antymateria – potężna substancja umieszczona w specjalnej szklanej fiolce, która po zetknięciu z materią może spowodować niewyobrażalne szkody. Robert wraz z Vittorią Vectrą, młodą badaczką i fizyczką, która zajmowała się głównie antymaterią, wyrusza do Watykanu, gdyż według wszelkich przesłanek to tam jest ukryta antymateria. Sytuację utrudnia fakt, iż ma się tam rozpocząć konklawe celem wyboru nowego papieża. Przed samym rozpoczęciem konklawe stwierdza się, iż zniknęli czterej preferitti, czyli ci kardynałowie, którzy mieli największe szanse na zostanie kolejnym namiestnikiem Chrystusa na Ziemi. Langdon i Vittoria nie mają zbyt dużo czasu w ciągu czterech godzin od 20 do 24 co godzinę będzie mordowany jeden kardynał. Egzekucje te będą miały odbywać się wzdłuż starożytnej Ścieżki Oświecenia, która jakoby miała być stworzona przez iluminatów. Czasu jest coraz mniej, a zagadki stają się coraz bardziej zawiłe. A wszystko ma związek z kamerlingiem, który sprawuje władzę podczas wakatu na tronie papieskim. Niezwykłe zwroty akcji i tajemniczy styl tej powieści wpływają na to, że czytelnik jest w ciągłym napięciu, nie może się doczekać kolejnego epizodu i dlatego książka ta jest bardzo „wciągająca”. Zakończenie natomiast okazuje się być prawdziwym szokiem dla osoby czytającej, jest odpowiedzią na wszystkie pytania zawarte w Aniołach i Demonach, a także stanowi największy zwrot akcji w całej powieści. Dlatego do ostatniej stronnicy dzieło to jest ciekawe, szokuje, a zarazem ciekawi. Serdecznie polecam lekturę Aniołów i Demonów, gdyż naprawdę warto przeczytać tak wspaniałe dzieło współczesnej literatury.

Czy recenzja była pomocna?