Angielski dla leniwych / Marta Fihel 41,20 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Angielski dla leniwych (miękka)

Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego

książka

 • Wydawnictwo Poltext
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 348
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Angielski dla leniwych, Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego - opis produktu:

Język angielski Poziom A1 - B2.

Inspiracją dla książki był bestsellerowy podręcznik "Niemiecki dla leniwych" autorstwa Agnieszki Drummer i Moniki Drummer (Poltext 2016). "Angielski dla leniwych" nie jest ani typowym podręcznikiem, ani zwyczajną "gramatyką" języka angielskiego. Książka nie "jeży się" od trudnych terminów, ani nie próbuje opisać wszystkich możliwych odstępstw od przejrzystych reguł gramatyki angielskiej. Autorki pisząc tę książkę kierowały się następującymi założeniami:
Zasady angielskiej gramatyki są przejrzyste i proste. Dlaczego? Elementy angielskich zdań są jak klocki, które muszą do siebie pasować. Każda struktura, każda odmiana sprowadza się do najwyżej kilku prostych schematów. Oczywiście, jeśli ktoś sięgnie po dzieło literackie lub gazetę, znajdzie tam także skomplikowane, długie zdania. Te zdania składają się jednak z mniejszych części, od których należy zacząć naukę każdego języka. Angielska gramatyka naprawdę oszczędza naszą pamięć. Pomyśl o języku polskim i o 7 przypadkach, przez które odmienia się polski rzeczownik, przymiotnik czy zaimek. Tego wszystkiego w angielskim nie ma! Przypadki są "ukryte", niewidoczne - rzeczownik zmienia formę tylko wtedy, kiedy dokonujemy rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą, a przymiotnik - kiedy go stopniujemy.
To samo dotyczy czasownika, który prawie nie odmienia się przez osoby. Zasady budowy zdań angielskich są ilustrowane za pomocą przejrzystych, kolorowych schematów oraz tabel. Teraz nawet osoby leniwe mogą szybko i skutecznie nauczyć się podstaw języka angielskiego!
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -45%
Dynastia Miziołków

Joanna Olech

twarda
16,41 zł 29.83
 • -42%
Marzycielka

Katarzyna Michalak

miękka
23,07 zł 39.77
 • -33%
Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Marta Szarejko

miękka
26,69 zł 39.84
 • -38%
Pacjentka

Alex Michaelides

miękka
24,69 zł 39.82
 • -38%
Złota klatka

Camilla Lackberg

miękka
24,69 zł 39.82
 • -30%
Zjazd absolwentów

Guillaume Musso

miękka
27,09 zł 38.69

Zobacz również

 • -30%
Angielski. Historie z ćwiczeniami

PRACA ZBIOROWA

miękka
26,46 zł 37.80
 • -30%
Hotel Savoy. Niemiecki z ćw. B1/B2

Joseph Roth

miękka
20,88 zł 29.83
 • -30%
2002 słowa po angielsku. Ilustrowany słownik

Laura Aceti

twarda
12,48 zł 17.83
 • -30%
Swedish

PRACA ZBIOROWA

miękka
12,51 zł 17.86
 • RRecenzje
 • Książka
 • Angielski dla leniwych, Nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego
4.1/5 ( 22 ocen )
  5
  14
  4
  1
  3
  3
  2
  3
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 26-06-2018
 • 23:52

Czy angielski jest trudny?
Jesteś przekonany, że angielskiego nie da się nauczyć? Brak znajomości języka składasz na karb braku wrodzonych zdolności? Gramatyka kojarzy ci się z fizyką kwantową ? jest tak samo niezrozumiała i niemożliwa do opanowania? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ? mylisz się w swojej opinii, że angielski jest językiem nie do opanowania. Kluczem do sukcesu, oczywiście oprócz wkładu własnego w postaci nauki, jest dobór odpowiedniej metody nauczania i odpowiedniego środka przekazu.
Zgłębienie angielskiej gramatyki może okazać się całkiem proste, kiedy tylko sięgniemy po podręcznik, który daleki jest od tych używanych w szkołach czy na typowych kursach, prowadzonych metodą tradycyjną. Mowa tu o książce opublikowanej nakładem Wydawnictwa Politext, pt. ?Angielski dla leniwych. Zobacz. Zrozum. Zapamiętaj?. Ta ? jak możemy przeczytać na okładce ? ?nowatorska metoda wizualnej nauki angielskiego?, to przełom w podejściu do przyswajania języka, a zarazem sposób, by zgłębić gramatykę w zaciszu swojego domu i w dogodnym dla siebie tempie. To jednak będzie naprawdę ekspresowe, bowiem przekonujemy się, że wystarczy opanować kilka prostych schematów, które na dodatek okazują się być bardzo precyzyjne i ?ekonomiczne?. Taka forma sprawia, że po książkę mogą sięgnąć osoby dopiero planujące rozpocząć naukę języka, jak i te, które od wielu lat bezskutecznie próbują zgłębić tajniki angielskiej gramatyki. To również doskonała podpowiedź dla anglistów, inspirująca do eksperymentowania z różnymi metodami nauki i wypróbowania tych sposobów, które proponują Marta Fihel i Katarzyna Jezusek.
Książka składa się z czternastu rozdziałów, krok po kroku wprowadzających nas w zagadnienia gramatyczne. Mimo iż pierwsze (pod)rozdziały zawierają zagadnienia najprostsze, a z każdym krokiem poziom trudności się zwiększa, to niekoniecznie musimy zgłębiać kolejne partie materiału w taki sposób, w jaki został on ułożony. Można równie dobrze poświęcić czas i uwagę tym kwestiom, które są dla nas najbardziej problematyczne, czy też ich zgłębienie jest nam do czegoś niezbędne.
Rozdziały poprzedzone są schematami ?Na pierwszy rzut oka?, które pozwalają nie tylko zorientować się, o czym dokładnie będzie mowa, ale również lepiej zapamiętać dane zagadnienie. Począwszy od budowy zdania, po miejsce w nim rzeczownika, jego liczbę mnogą i pojedynczą, czasy (o których samo wspomnienie wywoływało wcześniej reakcję stresową), aż po mowę zależną, okresy warunkowe czy tajemniczo brzmiące: emfazę, inwersję, fronting czy elipsę, zgłębiać będziemy wiedzę, niemal nieświadomie układając sobie wiadomości w naszej pamięci, nadbudowując je następnie o kolejne informacje.
Do książki załączona została również lista najważniejszych czasowników nieregularnych, wraz z ich polskim tłumaczeniem, a także lista form ściągniętych. Zastosowane w książce kolory, schematy, które zostają następnie rozpisane, a nawet sam format podręcznika sprawia, że daleki jest on od szablonowej książki do angielskiego. Dzięki przytoczonym przykładom, ich dokładnemu objaśnieniu i tłumaczeniu nawet nie zorientujemy się, jak szybko możemy przyswoić kwestie, które wcześniej były problematyczne. Biorąc pod uwagę efekty kilkutygodniowej pracy z książką pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości powstanie tego rodzaju opracowanie zawierające angielskie słownictwo, zaś nakładem Wydawnictwa ukażą się kolejne podręczniki językowe, w których wiedza ?serwowana? będzie w takiej samej formie, jak w przypadku ?Angielskiego dla leniwych?!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Nasze polskie abecadło na angielski słownik spadło, słowa wpierw się pomieszały, potem w pary się dobrały. Tak powstało to komiczne abecadło dwujęzyczne. Wyrazy chwytasz w locie, i po kłopocie. Pomysł iście odlotowy, w dodatku uczy wymowy. Zatem do dzieła, zaczynaj od teraz! Książkę...

 • Książka przedstawia wszystkie angielskie czasy gramatyczne, łącznie ze strukturami strony biernej, uwzględniając specyfikę czasowników posiłkowych i modalnych, nieregularnych oraz przechodnich i nieprzechodnich. Obszerne działy poświęcono czasownikom frazowym, formom bezokolicznikowym i formie...