Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

Amerykańscy bogowie (twarda)

książka

Wydawnictwo Mag
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach - wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Środę, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym Amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój...

W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w,podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Mag
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 08.11.2016

RECENZJE - książki - Amerykańscy bogowie

4.6/5 ( 17 ocen )
  • 5
    14
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Newday

ilość recenzji:230

11-09-2020 12:52

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Polecam Amerykańskich bogów nie tylko dla fanów serialu, choć tym nie trzeba już reklamować jak niezwykłe światy potrafi wykreować Gaiman. Jest i brutalnie i straszno i śmieszno i na pewno ciekawie. Można naprawdę odlecieć przy tej książce. Niepowtarzalny styl i klimat, oryginalne pomysły, dialogi i koncepcje. Warto poświęcić czas na tę lekturę.

Filet

ilość recenzji:1

brak oceny 20-03-2017 20:06

Rozpoczynając naszą wędrówkę z "Amerykańskimi Bogami", czasami mamy wrażenie "ciężkich nóg", lub nasza droga wije się pod górę zmuszając do intelektualnego wysiłku. Dość szybko jednak zdobywamy szczyt i wiatr historii oraz magii unosi nas ponad nim. Tam w górze lekko poruszamy się w przedziwnych historiach naszych bohaterów. Czasami nasza tajemnicza przygoda i podróż przyśpiesza i przenosi nas w nierealne z pozoru "światy", lecimy przez "Amerykańskich Bogów" na ptakach gromu, jak bohater. Budząc się nie jesteśmy pewni, czy to był sen, czy jawa. Jednak jesteśmy pewni, że było to niezwykłe.

Hrosskar

ilość recenzji:1

brak oceny 17-01-2017 18:03

Neil Gaiman jest autorem, który był mi już wielokrotnie polecany a którego znam dotąd jedynie z Nigdziebądź i Gwiezdnego Pyłu. Dlatego postanowiłem sięgnąć po kolejną z jego książek i mój wybór padł na jego najsłynniejszą powieść, która zdobyła serca czytelników na całym świecie, czyli po Amerykańskich Bogów. Jest to historia Cienia, który po 3 latach więzienia wychodzi na wolność. Im bliżej jednak jego zwolnienia, tym większy odczuwa niepokój i jak się później okaże uzasadniony. Bowiem dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona Laura ginie w wypadku samochodowym w dziwnym okolicznościach i wszystko wskazuje na zdradę. Cień wraca do domu, aby pochować żonę a po drodze spotyka Pana Wednesdaya, twierdzącego że jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Wyruszają razem w pełną przygód podróż przez Stany Zjednoczone w trakcie której spotkają wielu zapomnianych bogów, jak i tych całkiem nowych a w powietrzu coraz bardziej zaczyna być czuć narastające napięcie...

Z każdą kolejną książką Neila Gaimana coraz lepiej zaczynam rozumieć w czym tkwi urok jego historii. Odnoszę wrażenie, że jest to zasługa między innymi niezwykle interesujących i niejednoznacznych pomysłów. W Amerykańskich Bogach Gaiman pokazuje, jak ludzie przybywający do Ameryki przywozili ze sobą swoje wierzenia, swoje bóstwa a potem o nich zapominali, lecz one tam pozostały pozostawione same sobie. W trakcie kolonizacji, oraz rozwoju techniki w Ameryce narodziły się także nowe bóstwa związane z elektrycznością, mediami, samochodami, przemysłem stalowym i wieloma innymi. Przez to powieść ma zdecydowanie wydźwięk przemijania oraz jest gorzką refleksja o odchodzeniu w niepamięć dawnych wierzeń i zastępowaniu ich nowymi. Ponadto w późniejszej części książki, Gaiman zwraca uwagę na odwieczny konflikt starego z nowym, co przedstawił na przykładzie rosnącej nienawiści pomiędzy dawnymi bogami i tymi współczesnymi. Bardzo łatwo odnieść to do naszego codziennego życia, ponieważ tak wiele mówi się o przepaści pokoleniowej, o różnicach pomiędzy dziećmi a ich rodzicami, które powodują konflikty i kłótnie... Bynajmniej, nie są to jedyne tematy jakie porusza autor, ale chyba te najważniejsze. Co warto jeszcze dodać, to fakt, iż podczas wielu momentów w trakcie czytania książki, bywały chwile w czasie których musiałem zatrzymać się choć na chwilę i przemyśleć pewne kwestie. Takie połączenie świetnego pomysłu z rozważaniami o ważnych kwestiach powoduje, że książkę czyta się bardzo przyjemnie a jej lektura zapada w pamięci.

Amerykańscy Bogowie, to jak łatwo się domyślić również cała plejada bogów. Gaiman posiada bez wątpienia ogromną wiedzę na temat mitologii różnych kultur z całego świata i w trakcie książki świetnie ją wykorzystuje. Serwuje czytelnikowi ciekawostki o zarówno tych znanych i rozpoznawalnych bogach, jak i tych prawie zapomnianych. Czyni to w sposób niezwykle interesujący i ciekawy, że aż chce się sięgnąć do jakiejkolwiek mitologii i poznać więcej szczegółów na temat opisanych bóstw. Jednakże nie są oni głównym bohaterem, lecz Cień, którego bardzo szybko polubiłem i wzbudził on moją ogromną sympatię. Natomiast Pan Wednesday to postać bardzo tajemnica, wręcz mroczna, której motywy ciężko rozszyfrować i poznać. To też powoduje, że o tym duecie czyta się bardzo miło a ich przygody stanowią świetną rozrywkę.

Amerykańscy Bogowie utwierdzili mnie w tym, że twórczość Gaimana powinien znać każdy fan fantasy. To niezwykłe uwspółcześnienie mitologii oraz bóstw, które nabierają zupełnie nowego znaczenia i wydźwięku. Lektura tej książki była wspaniałą przygodą, pełną fascynujących i nietuzinkowych postaci, dynamicznej akcji oraz inteligentnego humoru. Polecam!

...

Books Hunter

ilość recenzji:1

brak oceny 16-01-2017 12:02

"Amerykańscy bogowie", czyli kolejna, pięknie wydana książka Neila Gaimana, która bardzo mi się spodobała. Gaiman ma ciekawy styl i nieprzeciętną wyobraźnie, co przekłada się na ciekawe historie.
O tej książce słyszałam wiele dobrego, chyba nie spotkałam się z negatywną opinią na jej temat, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do jej przeczytania. A, nie! Jednak spotkałam się z nielicznymi słowami krytyki, ale naprawdę nielicznymi. Więcej było zachwytów... Oczywiście nazwisko autora również zrobiło swoje, ale nie będę ukrywać, że to piękne wydanie podziałało na mnie jak błyskotka na srokę. Lubię piękne wydania, a wydawnictwo stanęło na wysokości zadania, bezapelacyjnie.

Przechodząc do samej treści. Sam początek mocno mnie zaintrygował i szybko wciągnęłam się w historię nietuzinkowych bogów i samego Cienia. I chociaż historia ta jest zawiła, lekko, ale pozytywnie zakręcona, to czytało się ją naprawdę dobrze i całkiem szybko, pomimo drobnego druku oraz sporej liczby stron.

"Amerykańscy bogowie" to oryginalna książka, która albo zawróci czytelnikowi w głowie, albo sprawi, że ten nie odnajdzie się w fabule. Spotkałam się ze stwierdzeniem, że "Amerykańscy bogowie" to przerost formy nad treścią, czy za bardzo przekombinowane i nie będę tego negować. Każdy ma swoje zdanie, chociaż ja nie do końca akurat z tym się zgadzam. Zależy chyba od tego, czego oczekuje się od lektury i czy zna się autora z jego wcześniejszych powieści. Gaiman nigdy nie pisał dzieł, które można by porównać z innymi. Każde ma to coś, każde jest oryginalne i pokuszę się nawet o stwierdzenie, że ponadczasowe.


Gaiman pokusił się o - że tak powiem - unowocześnienie mitycznych bóstw, bogów i innych duchów. Jesteście ciekawi jakie mitologie wykorzystał autor? Hm... Ciężko byłoby wymienić, chyba wszystkie ogólnie znane. Mitologia grecka, nordycka, słowiańska, egipska i inne. Gaiman ma obeznanie w temacie i błyskotliwie to wykorzystał w swojej książce, która omamiła mnie tymi mitologiami. Wszak uwielbiam mitologie! Cieszę się, że tak skrzętnie i ciekawie je wykorzystał, kupił mnie tym całkowicie. Żeby jednak nie było zbyt pięknie, to czepiam się troszeczkę niektórych opisów, które trochę mi mieszały w głowie i mogłabym się nawet pokusić o stwierdzenie, że nie musiałoby ich być, a fabuła nie straciłaby wiele.

Inteligentny humor, ciekawa akcja, świetnie wykreowani bohaterowie i interesujący świat, jaki przedstawił nam autor - to wszystko powinno Was przekonać, abyście sięgnęli po "Amerykańskich bogów". Niedawno na instagramie pewna dobra duszyczka oświeciła mnie, że na podstawie tejże książki ma powstać serial... Tak więc czekam z niecierpliwością!

...