Święci ubogich - Krzysztof Kuźnik - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Święci ubogich (miękka)

Album papieski

książka

 • Wydawnictwo Michalineum - CMM,
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 104
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Święci ubogich, Album papieski - opis produktu:

Album ukazuje współczesnych świętych Bożego Miłosierdzia: św. Jana Pawła II i św. Matkę Teresę z Kalkuty. Ich świętość zakorzeniona w bezwzględnym posłuszeństwie Bożej Opatrzności emanowała miłosierną miłością względem każdego napotkanego człowieka, a szczególnie tego najbiedniejszego i często odrzuconego przez innych czy to z powodu nędzy, choroby, ułomności lub innej przyczyny.
Święty Jan Paweł II nieustannie do nas mówi: Trzeba spojrzenia miłości, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą pracy, dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny, wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei. Potrzeba wyobraźni miłosierdzia, aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie; aby nie odwracać się od chłopca czy dziewczyny, którzy zagubili się w świecie różnorakich uzależnień lub przestępstwa; aby nieść radę, pocieszenie, duchowe i moralne wsparcie tym, którzy podejmują wewnętrzną walkę ze złem. Potrzeba tej wyobraźni miłosierdzia wszędzie tam, gdzie ludzie w potrzebie wołają do Ojca miłosierdzia: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj (Kraków-Błonia, 18.08.2002).
Święta Matka Teresa założycielka Sióstr Misjonarek Miłości i Ojców Misjonarzy Miłości została beatyfikowana 19 października 2003 r. przez Jana Pawła II, a kanonizowana 4 września 2016 r. przez Ojca Świętego Franciszka w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia Bożego. Założone przez nią dzieła, a teraz prowadzone przez jej siostry i ojców w Kalkucie, w Rzymie i na całym świecie, niosą ludziom pociechę i ukojenie oraz prowadzą do Boga.
Fotografie ukazujące św. Jana Pawła II i św. Matkę Teresę wśród ubogich i z ubogimi; z cierpiącymi oraz jak sami doświadczali przemijania, a także ich słowa i przemyślenia pobudzą jeszcze mocniej naszą wrażliwość na wszelką biedę i cierpienie, nierzadko tak bliskie nam i naszemu światu. Niech dodadzą otuchy i wzmocnią naszą wiarę w zbawczy sens cierpienia i przemijania, które dzięki Miłosierdziu Boga są środkami do zbawienia nas samych i całego świata.
Słowo wstępne do albumu napisał o. Zdzisław J. Kijas OFM Conv teolog i pracownik Kongregacji do Spraw Świętych.

Książka Święci ubogich Album papieski pochodzi z wydawnictwa Michalineum - CMM,. Autorem książki jest Krzysztof Kuźnik. Należy do gatunków: albumy, religie i mitologie, religie, katolicyzm. Książka Święci ubogich liczy 104 stron. Jej wymiary to 255x315. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Polecane

 • -35%
Concrete Siberia twarda
51,22 zł 78.80
 • -42%
Michał Kliś Plakaty twarda
14,41 zł 24.84
 • -42%
Władyka Plakaty twarda
14,41 zł 24.84
 • -13%
 • Recenzje

  Recenzje

  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka

 • Święci ubogich, Album papieski

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.