Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

444 zdania polskie

książka

Wydawnictwo Świat Książki
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Najsłynniejsze polskie zdania z książek, gazet, filmów, piosenek, wypowiedzi polityków i artystów, porzekadła, zawołania i przekleństwa, używane na co dzień, Autor rozbiera je znaczeniowo, opisuje okoliczności powstania i te, w których z nich korzystamy - często całkiem inne... Od staropolszczyzny po Życie jest nowelą. Nowe, poszerzone wydanie Leksykonu zdań polskich przysłowia, hasła, slogany, porzekadła, toasty, przekleństwa skąd się wzięły? co naprawdę znaczą? co o nas mówią?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Świat Książki
Oprawa: twarda
Wprowadzono: 15.10.2007

RECENZJE - książki - 444 zdania polskie

4.7/5 ( 7 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

waskonna

ilość recenzji:36

brak oceny 23-02-2010 11:19

"444 zdania polskie" prof. Jerzego Bralczyka są świetnie napisaną książką, którą czyta się naprawdę jednym tchem. Jest to zaskakujące, ponieważ publikacja ta ma formę słownikową (hasła poświęcone słynnym zdaniom są ułożone w porządku alfabetycznym) i wydawać by się mogło (jakże niesłusznie!), że nie nadaje się do odprężającego czytania w wolne popołudnie.
Chyba każdy czytelnik znajdzie tu co najmniej kilkanaście zdań, nad którymi zdarzyło mu się przynajmniej raz w życiu chwilę zastanowić. Książka prof. Bralczyka w ciekawy i zabawny sposób o takich zdaniach opowie.
Polecam!

Teru

ilość recenzji:39

brak oceny 18-02-2008 17:07

Nie musisz być polonistą, drogi Czytelniku, aby zaczerpnąć ze szczodrego źródła mądrości Bralczyka. Wiele razy powtarzasz jakieś słowa, nie wiedząc nawet, że są starsze niż Twój pradziad. Od "koń jaki jest - każdy widzi" po "bądź sobą, wybierz pepsi!" Autor wcale słów nie traktuje po macoszemu, a chwilami nawet nie stara się być grzecznym w ich ocenie. Gorąco polecam zarówno miłośnikom żywej rodzimej mowy jak i panom, którzy słowem uwodzą... Może i nawet politykom, którzy zdają się nie pamiętać, że "krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje." A każdy, kto zapomina, że język nasz potrafi sięgnąć dalej niż zapożyczone "ok" czy "sorry", niech wspomni, że "Polacy nie gęsi i swój język mają."