Planowanie logistyczne. Podręcznik do kształcenia w zawodzie technik logistyk

podręcznik

Wydawnictwo Instytut Logistyki i Magazynowania
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Podejmowanie decyzji wpływających na efekty działalności przedsiębiorstwa to podstawowa czynność każdego menedżera. Proces decyzyjny wynika z pierwszej i najważniejszej funkcji zarządzania, jaką jest planowanie.
W książce omówiono wiele powiązanych wzajemnie obszarów planowania, składających się na logicznie uporządkowane decyzje zaopatrzenia, wytworzenia i dostarczenia produktów na docelowy rynek, podporządkowane celom obsługi klienta, wielkości sprzedaży i zysku.
Przedstawione w 14 rozdziałach zagadnienia zintegrowanego planowania procesów i systemów logistycznych w łańcuchach dostaw dotyczą zarówno planowania logistyki, jak i zasad systemowo powiązanego planowania logistycznego. Zagadnienia planowania zaprezentowano zarówno w zakresie planowania operacyjnego, jak i planowania kosztów oraz budżetowania. Ponadto omówiono zagadnienia kontroli opracowanych planów, zarządzania jakością oraz systemów informacji logistycznych, które również składają się na podejmowanie rozważnych decyzji planistycznych w logistyce.
Zagadnienia planowania logistycznego na poziomie strategicznym, taktycznym i operacyjnym w wielu obszarach planowania przepływu materiałów - zaopatrzenia, zapasów, magazynowania, produkcji, transportu i dystrybucji zilustrowano rysunkami i przykładami obliczeniowymi. Warsztat narzędziowy książki - metody, przykłady obliczeń, ćwiczenia do samodzielnego rozwiązania - może być przydatny w przekazywaniu wiedzy oraz wytłumaczeniu i zobrazowaniu przez nauczycieli roli i praktycznego zastosowania planowania w zarządzaniu logistyką.
Książka jest pierwszą w Polsce próbą całościowego ujęcia zagadnień planowania przepływu materiałów w łańcuchach i sieciach dostaw. Treść podręcznika jest zgodna z programem nauczania przedmiotu planowanie logistyczne.
Podręcznik jest adresowany do uczniów techników i szkół policealnych. Książka może być przydatna także dla studentów pierwszych lat studiów uczelni ekonomicznych i technicznych. Przedstawione przypadki zastosowań i przykłady liczbowe mogą znaleźć praktyczne odniesienie w pracy logistyków w przedsiębiorstwach.


Bogusław Śliwczyński - kierownik Katedry Informacji Logistycznej i Informatyki Wyższej Szkoły Logistyki oraz Pełnomocnik Dyrektora Instytutu Logistyki i Magazynowania ds. Gospodarki Elektronicznej. Autor licznych publikacji krajowych i zagranicznych z zakresu logistyki i controlingu, m.in. podręcznika akademickiego pt. Controlling w zarządzaniu logistyką. Wykładowca wielu uczelni wyższych w Polsce, prowadzi także wykłady na uczelniach zagranicznych. Kierownik studiów podyplomowych `Zarządzanie operacyjne przedsiębiorstwem w łańcuchach dostaw - Menedżer Logistyki`. Wykładowca przedmiotu Planowanie logistyczne na studiach podyplomowych `Logistyka dla nauczycieli` zorganizowanych i prowadzonych przez Wyższą Szkołę Logistyki. Od kilkunastu lat zajmuje się problematyką strategii logistycznych, controllingu operacyjnego i optymalizacji procesów logistycznych, zarówno w ramach działalności naukowo-badawczej jak i konsultacyjno-wdrożeniowej. Jest kierownikiem i głównym wykonawcą wielu projektów krajowych i zagranicznych z obszaru zarządzania łańcuchami dostaw. W ramach międzynarodowego projektu naukowo-edukacyjnego NEDLOG opracował dwa kursy w technice e-learning dotyczące europejskich sieci logistycznych oraz analizy procesów logistycznych. Swoją wiedzę i kwalifikacje wykorzystuje jako współpracownik i konsultant Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków w Polsce.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Wydawnictwo: Instytut Logistyki i Magazynowania
Oprawa: miękka

RECENZJE - Podręcznik - Planowanie logistyczne. Podręcznik do kształcenia w zawodzie technik logistyk

4.6/5 ( 28 ocen )
  • 5
    22
  • 4
    3
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    1