SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Przyznaj się - Warszawskie Combo Taneczne CD

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

muzyka

Wytwórnia Warner Music Poland
Data wydania 2014
Nośnik CD
Liczba płyt 1
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Zakochaj się w piosenkach ze starej Warszawy
Warszawa już blisko 100 lat temu była centrum polskiej rozrywki. Nie brakowało w niej rewii, dancingów, balów, fajfów, jak i opowiadających rozmaite historie piosenek ulicznych. Tradycję, głównie przedwojennej, Warszawy wspaniale pielęgnuje w swej twórczości zespół Warszawskie Combo Taneczne, którego debiutancka płyta ukaże się we wrześniu 2014 roku.

Jest ich siedmioro i postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach. Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z paroma przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.

Combo co roku grało uliczne koncerty w rocznicę powstania warszawskiego. 1 sierpnia 2014 roku, czyli dokładnie w 70. rocznicę wybuchu powstania, ukaże się singel zapowiadający debiutancki album zespołu.

Na debiucie płytowym Warszawskiego Combo Tanecznego znajdą się przedwojenne piosenki, głównie do słów Andrzeja Własta wielkiego tekściarza, zmarłego w getcie warszawskim autora ponad dwóch tysięcy piosenek. Będzie też trochę melodii tradycyjnych, hołd dla przedwojennego piosenkarza Adama Astona i piosenki warszawskich podwórek. Ponadto na płycie znajdzie się wyjątkowa interpretacja słynnego utworu pt. Warszawo Ma z gościnnym udziałem izraelskiego wirtuoza Amosa Hoffmana grającego na lutni arabskiej, znanego m.in. z występów u boku Avishai Cohena i Joanny Halszki Sokołowskiej - wokalistki obdarzonej wyjątkowym głosem. Materiał filmowy z wizyty zagranicznego gościa i zapis video utworu będzie dostępny pod koniec bieżącego roku w formie klipu dokumentalnego.

Warszawskie Combo Taneczne to następne pokolenie warszawskich muzyków kultywujących tradycję miasta, utrzymujących przy życiu stare piosenki i opisywany w nich świat. To nie folklor. To kapela, która pozostaje wierna tradycji miasta i jednoczy ludzi niezależnie od poglądów, pochodzenia czy statusu wokół dźwięków najpiękniejszych polski melodii.

Warszawskie Combo Taneczne to znakomici muzycy

- Jan Emil Młynarski (śpiew, gitara), ukończył prestiżową szkołę Drummers Collective w Nowym Jorku. Współpracował między innymi z Kayah, Sistars, Smolikiem, Jonem Lordem (eks-Deep Purple), Marylą Rodowicz, Noviką, Korą. Jest członkiem grup Baaba i Oszibarack, Nervy i Pole.

- Piotr Zabrodzki (banjo), absolwent Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gra jazz, elektronikę, metal. Jest bardzo elastyczny i wszechstronny. Na koncie ma współpracę z Baaba, The Kurws, Blast Muzungu czy japońskim awangardzistą Yoshidą Tatsuyą.

- Wojciech Traczyk (kontrabas), absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, grał z Marią Peszek, Marcinem Maseckim, Gabą Kulką, Natalią Przybysz.

- Mateusz "Waszka" Waskiewicz (gitara), kierownik muzyczny zespołu Kory Jackowskiej, tworzy także niezależne rapowe produkcje jako Waszka Kipi Mi Juwel.

- Tomasz Duda (saksofon, klarnet), absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, grał z czołówką polskich wykonawców muzyki popularnej i improwizowanej, między innymi z Anią Dąbrowską, Marcinem Maseckim, Kasią Kowalską czy ostatnio z zespołem Hey.

- Lesław Matecki (gitara, mandolina), zaczynał grając dansingi w warszawskiej Adrii w latach 70. Od lat współpracuje z czołówką polskich artystów. Ostatnio członek grupy Moniki Brodki i Artura Rojka.

- Anna Bojara (piła), z wykształcenia aktorka i kulturoznawca. Współpracowała z teatrami w Elblągu (Teatr im. Aleksandra Sewruka) oraz Płocku (Teatr im. Jerzego Szaniawskiego). Grała w serialach i filmach fabularnych. Jest nauczycielką dykcji w szkole aktorskiej Romy Gąsiorowskiej (Studium aktoRstudio), a także pracuje głosem, dubbingując seriale, filmy fabularne, czytając audiobooki. Kilka lat temu zakochała się w dźwiękach piły, zaczęła pobierać prywatne lekcje.
S
Szczegóły
Dział: Muzyka
Wytwórnia: Warner Music Poland
Rok publikacji: 2014
Nośnik: CD
Liczba płyt: 1
Utwory: 1. Wspomniałem ten dzień
2. Na Wolskiej sali iskry szły
3. Daremnie prosisz
4. Były święta u Sztachetów
5. Warszawo, moja Warszawo
6. Rum Helka
7. La Paloma
8. Ach te Rumunki
9. Grunt to Rodzina
10. Przyznaj się
11. Serce w plecaku
12. Siekiera motyka
13. Syn Ulicy
14. Morfina
15. Bal na Gnojnej
16. Warszawo Ma
Wprowadzono: 12.09.2014

RECENZJE - Muzyka (CD) - Przyznaj się

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 10 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: