SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Mitologie Bliskiego Wschodu jako kolebka cywilizacji

Mówiąc o Bliskim Wschodzie, możemy o nim pomyśleć także jako o kolebce cywilizacji. A co właściwie tę kolebkę tworzyło? Jednym z najważniejszych punktów jest oczywiście mitologia Bliskiego Wschodu, bo oprócz wielkiego kunsztu budownictwa, wynalezienia pisma i wielkiej pomysłowości ludów Bliskiego Wschodu, dużą rolę w powstawaniu wielkich cywilizacji miały także mity i religie wyznawane w tamtych czasach. Książki o mitologii Bliskiego Wschodu bardzo dobrze poprowadzą nas przez te tematy i pogłębią naszą wiedzę.

Tematyka książek o mitologiach Bliskiego Wschodu

Książki o mitologii Bliskiego Wschodu dają nam ogląd w wyznania i opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, które zrodziły się w społecznościach bliskowschodnich. Kto nie słyszał o najstarszej znanej nam Sumerii, czy o wielkich imperiach starożytnego Egiptu i Presji. Cywilizacje, a także mitologie Bliskiego Wschodu tworzyły potęgi. Jednak mamy też trudne i pogmatwane losy narodu izraelskiego, którego siła tkwiła nie w rozwoju, ale w wyznaniach, które przetrwały do dziś. Książki o mitologii Bliskiego Wschodu opisują, jak wszystkie te cywilizacje, pośród wielu odkryć i przełomów, próbowały odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące ich istnienia i powstania. Mitologie Bliskiego Wschodu pokazują, że każda z nich stworzyła swoją własną religię i mity.

Religia a mitologia Bliskiego Wschodu

Czytając książki o mitologiach Bliskiego Wschodu, może się w nas zrodzić pytanie: czy mitologia jest religią? Czy religia jest mitologią? Stanowiska są zróżnicowane. Jednak tak mitologia, jak i religia mają elementy wspólne i punkty styczne. Z mitologii Bliskiego Wschodu czerpią współcześnie znane nam religie. Ich podwaliną były mity i wierzenia ludów starożytnych. To sprawia, że pozycje o tej tematyce stają się jeszcze bardziej interesujące i warte przeczytania.

Książki o mitologii Bliskiego Wschodu

W książkach o mitologii Bliskiego Wschodu, które proponujemy, można znaleźć pozycje o wierzeniach ludów starożytnej Anatolii (regiony dzisiejszej Turcji) czy Presji (Iranu), ale też o takich religiach i wyznaniach, które przetrwały do dziś. Znajdą się takie, które traktują nie tylko o mitologii Bliskiego Wschodu, ale o wszystkich religiach antycznych. Są też takie, które poszukują odpowiedzi w astronomii i filologii na najbardziej nurtujące pytania, które także pojawiały się w mitologiach Bliskiego Wschodu.

W poszukiwaniu odpowiedzi – mitologie Bliskiego Wschodu

Książki o mitologii Bliskiego Wschodu opowiadają o tym, co było dawno przed nami, przed tym, co teraz znamy i naocznie doświadczamy. W mitologiach o Bliskim Wschodzie znajdziemy wiele historii niemieszczących się nam w głowie, tak wiele rzeczy, których często sobie nawet nie wyobrażamy. Jak powstała religia? Czy było coś wcześniej? A jeśli tak, to skąd czerpano wiedzę? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedzi w książkach o mitologii Bliskiego Wschodu.  A jeśli interesują Cię także inne rejony świata, zajrzyj do kategorii mitologii i zobacz, jak kształtował się świat w starożytnej Grecji, Rzymie i innych cywilizacjach.


... ...