SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Quo Vadis DVD

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

film

Data wydania 2016
z serii Ikony kina
Nośnik DVD
Liczba płyt 2
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Rzym płonie. Neron gra na skrzypcach. Chrześcijaństwo odradza się. Miłośnicy kina zjawili się tłumnie, aby obejrzeć jeden z najwspanialszych filmów w historii kina. Zdobywca ośmiu nominacji do Oscara (również w kategorii Najlepszy Film), zachwyca 30 000 osobową obsadą, 110 partiami dialogowymi oraz spektakularnymi, niezwykle widowiskowymi obrazami, jak maszerujące zastępy legionistów, czy męczeńska śmierć Chrześcijan rzuconych lwom na pożarcie ku uciesze zebranego w Koloseum tłumu.
S
Szczegóły
Dział: Filmy
Dystrybutor: Galapagos Sp. z.o.o.
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2016
Nośnik: DVD
Liczba płyt: 2
Czas trwania: 02:47:00
Dźwięk: Mono
Język dźwięku: polski, angielski, niemiecki, hiszpański, węgierski
Napisy: polskie, duńskie, fińskie, greckie, hiszpańskie, norweskie, portugalskie, rosyjskie, szwedzkie, węgierskie
Reżyseria:
W rolach głównych:
Obsada: Taylor Robert, Kerr Deborah, Ustinov Peter
Wprowadzono: 27.04.2021

RECENZJE - Film (DVD) - Quo Vadis

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 13 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Dzik z lasu

ilość recenzji:199

brak oceny 24-03-2017 11:33

Tak się ułożyła historia rozwoju ludzkiej cywilizacji, że kino zostało następcą i dziedzicem tradycji teatru. Choć jednocześnie warto zauważyć, iż współcześnie odbiega ono od pięknych idei teatralnego artyzmu i głębi przesłania, stawiając przede wszystkim na wizualną efektowność zaklętą w komputerowym wspomaganiu obrazu i efektach specjalnych. Dlatego teatr, jako osobna instytucja kulturalna, broni się dziś dzielnie. Lecz spójrzmy na film "Quo Vadis", który został zrealizowany około 60 lat temu, a konkretnie na "Quo Vadis" w reżyserii Mervyna LeRoya. Cóż tam takiego widać? Oglądając ów film, nie miałem żadnych wątpliwości: oto teatralność w czystej formie na szklanym ekranie. Owszem, ktoś może powiedzieć, że LeRoy łamie starożytne idee teatru, wprowadzając na scenę więcej aktorów, niż starożytne idee... wszak pojawia się tutaj 30 tysięcy statystów! Ale przecież wszystkie te idee dawno już złamał wielki mistrz literatury William Szekspir (i na dobrą sprawę nikt nie ma mu tego za złe). Jak więc widać scenografia wraz z aktorską otoczką robi w Quo Vadis niezwykłe wrażenie, ale nie tylko pod względem wielkości i monumentalności, lecz i pod względem niezwykle wysokiej jakości. Warto spojrzeć na śmietankę aktorską skupioną na nazwiskach takich jak: Deborah Kerr, Robert Taylor, Leo Genn, czy Peter Ustinov. Zdaję sobie sprawę, że być może współczesnemu widzowi ta obsada jest niewiele znana, być może i obca, lecz oglądając ten stary obraz widać w ich grze pasję i ogromne zaangażowanie, wczucie się w pełnione role jak we własne życie. Niemal nie widać, że oni grają - oni tym żyją! "Quo vadis, domine". Wszak słowa te musiały być bliskie człowiekowi lat `50, człowiekowi, którego dusza została skażona traumą ledwo minionej II wojny światowej i narastającego konfliktu zwanego Zimną Wojną. Dokąd dążyła wówczas ludzka cywilizacja - to przesłanie było wówczas jak najbardziej aktualne (i aktualne jest i dziś, choć problemy są odmienne!), dlatego tak szczerze i mocno udało się je wyrazić w filmie Mervyna LeRoya. Zachowując przy tym pełną zgodność z powieścią Henryka Sienkiewicza. Lecz czy i dziś nie powinniśmy zadać sobie pytania "Quo vaids, domine"? Te słowa są ponadczasowe. Ten film jest ponadczasowy. Wciąż bowiem robi on ogromne wrażenie - pompatyczną monumentalnością, imperialnym majestatem, artystyczną teatralnością. Ten film (puszczany zresztą do dziś w kinach) wciąż budzi namiętności, wciąż zniewala i onieśmiela. I nie powinno to nikogo dziwić. Bo nikt przedtem, ani nikt później nie stworzył nic równie pięknego. Oto ucieleśnienie słów "exegi monumentum". Film wiecznie zachwycający, na wzór wiecznego miasta Rzym. To prawdziwa, niepodważalna klasyka światowego kina.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?