Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Zakazane ciało

Historia męskiej obsesji

książka

Wydawnictwo Znak
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Co mężczyźni myśleli o waginie i jakie skutki przyniosło to kobietom?

Brama, przez którą diabeł dostał się na ziemię. Siedlisko niebezpiecznej kobiecej żądzy.
Błogosławieństwo i przekleństwo kobiet.
Tymczasem... to tylko wagina!

Dla Platona wagina to wierzgające zwierzę. Da Vinci pomija ją na anatomicznych szkicach. Do 1948 r. jest wymazywana z podręczników medycyny, ale już 30 lat później pornograficzny film Głębokie gardło podbija Cannes.
W 1960 r. zdesperowane mieszkanki Kamerunu obalają rząd, publicznie obnażając sromy. W 2006 r. Kolumbijki przez `strajk zaciśniętych ud` rozbrajają mafię narkotykową.
W XIX w. kolonizatorów Afryki szokuje rytuał wydłużania warg sromowych, ale dziś w USA i Europie na zabiegi modelowania narządów płciowych wydaje się miliony dolarów.
W najnowszej książce Diane Ducret pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów kobiet od starożytności po współczesność. To opowieść pikantna i przejmująca, doprawiona nutą ironii i humoru. Powinny ją przeczytać wszystkie kobiety i każdy mężczyzna, który chce je lepiej zrozumieć.

Pragnę jedynie przedstawić prawdziwą historię moich poprzedniczek, które podobnie jak ja żyły w owym ciele - pożądanym, a zarazem przeklętym - i często musiały słono płacić za to, jak zostały stworzone.
Diane Ducret
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 17.02.2016

RECENZJE - książki - Zakazane ciało, Historia męskiej obsesji

4.3/5 ( 9 ocen )
  • 5
    5
  • 4
    2
  • 3
    2
  • 2
    0
  • 1
    0

Sodomia

ilość recenzji:1

brak oceny 25-02-2016 20:05

Muszę przyznać, że z ciekawością przeczytałam. Niezwykłym doświadczeniem dla współczesnych kobiet jest możliwość porównania własnego życia z przeżyciami ich przodkiń. Tutaj jest podwójnie ciekawie, bo oprócz ciekawych historii i anegdot, mamy pokazany głównie punkt widzenia mężczyzn. Wszak kobiety głosu nie miały, także na swój temat.