Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi

książka

Wydawnictwo Impuls
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Książkę tę adresujemy do rodziców, lekarzy, terapeutów oraz wszystkich osób mających wpływ na rozwój dziecka. Przedstawiamy w niej dziecko jako istotę czynnie dążącą do rozwijania swojej osobowości i umysłu przez własną aktywność - przy współudziale rodziców, terapeutów, lekarzy.
Mając na uwadze własne długoletnie doświadczenia, wiemy dziś z całą pewnością, że nie można leczyć, rehabilitować ani wychowywać, skupiając się tylko na dziecku.
Bardzo ważnym i decydującym wręcz o powodzeniu czynnikiem leczenia jest udział rodziców w tym procesie. Nikt nie może przejąć odpowiedzialności rodziców za dziecko ze specjalnymi potrzebami, można im jednak pomóc, by z zaangażowaniem, zaufaniem, pewnością siebie podjęli odpowiednie decyzje, często konieczne dla przyszłości ich dziecka... Celem wczesnej interwencji, będącej integralną częścią postępowania medycznego, jest wspomaganie rozwoju dziecka oraz przeciwdziałanie utrwalaniu patologicznych wzorców. Rodzic chorego dziecka często jest zagubiony lub zasypany ogromem informacji ze strony wielu specjalistów, dlatego ważne jest, aby racjonalnie i systematycznie obserwować dziecko i je wspierać, jednocześnie otaczając troską rodzica.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Impuls
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 10.09.2012

RECENZJE - książki - Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi

4/5 ( 17 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    3
  • 3
    0
  • 2
    2
  • 1
    2

Oficyna Wydawnicza Impuls

ilość recenzji:103

brak oceny 11-04-2018 12:26

Z recenzji wydawniczej: ?Monografia pt: ?Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju u dzieci z chorobami genetycznymi", pod redakcją Teresy Kaczan oraz Roberta Śmigiel jest pozycją zawierającą szeroką charakterystykę wybranych zespołów chorobowych wynikających z defektów genetycznych.
W monografii scharakteryzowano podstawową terminologię genetyczną oraz omówiono podstawowe etapy diagnostyki genetycznych zaburzeń rozwojowych. Zwrócono także uwagę na profilaktykę wad rozwojowych ze szczególnym uwzględnieniem suplementacji kobiet w okresie rozrodczym.
W rozdziale dotyczącym badań genetycznych zwrócono uwagę na wskazania do konsultacji genetycznej dziecka podejrzanego o zaburzenia rozwojowe jak i dokonano analizy technik cytogenetycznych oraz rodzaju materiału diagnostycznego używanego w tych badaniach. W dalszej części opracowania dokonano omówienia wybranych zespołów genetycznych pod kątem etiologii, obrazu klinicznego jak i zróżnicowanej terapii usprawniającej ze szczególnym podkreśleniem wagi ćwiczeń logopedycznych.
Podjęte przez autorów tematy są czasowo aktualne i wychodzą naprzeciw narastającemu problemowi obciążenia dzieci zespołami genetycznymi.
Autorzy adresują monografię do środowiska akademickiego zajmującego się kształceniem lekarzy rodzinnych, pediatrów, ginekologów, fizjoterapeutów, logopedów, pielęgniarek oraz położnych?.