SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Tysiąc wiatrów w biegu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy
Oprawa miękka
Ilość stron 224

Opis produktu:

Zacząłem czytać z poczucia obowiązku, no i przepadłem z kretesem. Zaniedbałem domowe obowiązki, zrezygnowałem z innych przyjemności, czytając z rosnącym zadowoleniem. Dawno już recenzencka powinność nie sprawiła mi aż takiej satysfakcji. Wypada więc podziękować Autorce za intrygującą i poruszającą opowieść o życiowym biegu Zosi, potem Zofii Ł., biegu targanym tysiącami wiatrów, biegu przez skomplikowaną i niełatwą polską historię. Opowieść, chociaż osobistą i emocjonalną, to pisaną dla nas, dla czytelników. Bez tak częstych dziś skłonności do szukania winnych naszych niepowodzeń, bez `hurrapatriotyzmu` i `ryczypolactwa`. Co więcej, napisaną polszczyzną, jaką dziś rzadko się spotyka. Byłbym wielce rad, gdyby po tę, starannie wydaną książkę, sięgnęło wielu, szczególnie młodych czytelników. Jest w niej bowiem mądrze o tym, co ważne: ojczyźnie, rodzinie, patriotyzmie, o życiu. I, jak mawiał Melchior Wańkowicz, bez `dydaktycznego smrodku` Tadeusz Górny
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Ilość stron: 224
ISBN: 978-83-64822-16-2
Wprowadzono: 26.06.2015

RECENZJE - książki - Tysiąc wiatrów w biegu - Małgorzata Dzieduszycka-Ziemilska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 8 ocen )
  • 5
    6
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2408

brak oceny 9-08-2016 08:25

Przyznam szczerze, że dałam się namówić na tę książkę entuzjastycznej recenzji z okładki. Że taka poruszająca opowieść, że czyta się z takim zadowoleniem i że taką piękną polszczyzną napisana. Cóż, nie wykrzeszę z siebie tyle zachwytów. Książkę czyta się ciężko, ponieważ chronologia nie jest w niej ważna. Główna bohaterka jest portretowana przez swoją kuzynkę przez luźne skojarzenia, obrazy z dzieciństwa przemieszane z czasami współczesnymi. Historia, która się powoli wyłania jest zadziwiająca, ponieważ dotyczy losu polskich sierot podczas drugiej wojny światowej, tego jak z Syberii przewędrowały do Indii, aby stamtąd trafić do Nowej Zelandii. Nie miałam pojęcia o ich losach. Jednakże Zosia miała minimalny wpływ na własne dzieje, jako dziecko podążała tam, gdzie ją rzuciły tak zwane wichry historii. Po wojnie emigrowała. I tu zaczyna się mniej ciekawa część biografii. Mam wrażenie, że autorka napisała tę książkę, aby zrehabilitować się w oczach kuzynki, że jej bardziej nie pomogła, gdy ta znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Na przykładzie Zosi świetnie widać, jak bardzo człowiek potrzebuje bliskich, zwłaszcza gdy jest stary, chory, nie do końca kojarzy w jakim świecie żyje. Każdy, kto w takiej sytuacji okaże mu trochę serca staje się najlepszym przyjacielem i doradcą. Nawet, gdy pomaga z czysto pragmatycznych względów, licząc na gratyfikację finansową lub spadek. Samotność jest okrutna. Jaka jest więc moja ocena ogólna? Można przeczytać, lecz nie należy traktować jako lekturę obowiązkową.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?