SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

TRU (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Media Rodzina
Data wydania 2016
Oprawa twarda
Liczba stron 80

Opis produktu:

Zajączek Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami - inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa.

Pełna uroku i humoru opowiastka o przedsiębiorczym zajączku niejednego może nauczyć i dzieci (od lat 6), i dorosłych (do lat 100). Warto się także dowiedzieć, dlaczego Tru został na koniec nazwany Naprawiaczem Zajęczych Serc...

Ilustracje: Emilia Dziubak
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2016
Wymiary: 177x247
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-8008-195-6
Wprowadzono: 20.05.2016

RECENZJE - książki - TRU - Barbara Kosmowska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 17 ocen )
  • 5
    10
  • 4
    4
  • 3
    0
  • 2
    3
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2412

brak oceny 14-03-2018 12:57

Na pewno nie jest to książka dla najmłodszych. Zrezygnowałam z czytania po pierwszych dwóch stronach. Przede wszystkim odstręczył mnie sposób wyrażania myśli przez bohaterów. Jak z taniej powieści sensacyjnej lub romansu. Drugą sprawą była tematyka. Emigranci, feministki, manifestacje, a to wszystko w świecie zajęcy. Niby ma być bajkowo, a jest rzeczywistość ustrojona w dziwaczne szatki. Tyle, że bardziej dla ośmio czy dziesięciolatka niż dla młodszych dzieci.

Czy recenzja była pomocna?

Beata Igielska

ilość recenzji:129

brak oceny 31-07-2016 19:57

Tru? Barbary Kosmowskiej to mądra i piękna bajka - dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Przede wszystkim to opowieść o przygodach i codziennym życiu małego zajączka, jego rodziny i znajomych, którzy mieszkają w ubogiej dzielnicy w Koniczynach Dolnych. Mimo iż bogaci i pewni siebie Kolorowi poniżają ich, wyśmiewają i uważają za gorszych, emigranci-szaraki robią wszystko, by czuć się godnie, nawet jeśli ? jak mama Tru ? muszą ciężko pracować , samodzielnie wychowywać dzieci i prowadzić dom. Zmęczenie nie przesłania im potrzeby czucia się ważnym, docenionym i szczęśliwym ? mama zajączka ma liczne obowiązki, ale znajduje jeszcze czas, by organizować manifestacje i brać w nich udział. Te symboliczne gesty tylko z pozoru wydają się drobiazgami, w rzeczywistości podbudowują bohaterów na duchu i przekazują czytelnikowi ważne życiowe prawdy.

To tylko jedna ? dosłowna treść książki. Ma ona również drugie dno, które wyraźnie nawiązują do palącego ostatnio problemu emigrantów szukających w Europie szansy na nowe życie. Inne ważne tematy, które przewijają się całą fabułę, to: tolerancja, równouprawnienie kobiet, bezinteresowność i empatia? A także: miłość, przyjaźń, samotne macierzyństwo? Brzmi znajomo? Na pewno, gdyż ?Tru?, będąc bajką, nie jest utworem pozbawionym realizmu i problemów, z którymi spotykamy się na co dzień, w każdym etapie życia.

?Tru? to książka bardzo mądra, nasycona wrażliwością, ucząca życia z ludźmi i dla ludzi. Te ważne treści uzupełniają barwne, piękne ilustracje autorstwa Emilii Dziubak, której prace znają i czytelnicy bajek, i kolekcjonerzy artystycznych pocztówek.

Opowieść Barbary Kosmowskiej robi duże wrażenie, jednocześnie bawiąc i ucząc dzieci myślenia oraz odczytywania symboli.
Obok treści ważnych i poważnych sporo jest tu humoru ? to przede wszystkim imiona i nazwiska postaci oraz ich zachowania, które bardzo przypominają ludzi. W tym kontekście wieloznaczności nabiera imię tytułowego bohatera, nawiązując i do trusi, i do angielskiego słowa true.
To nie jedyna językowa zabawa zaproponowana przez autorkę. Warto zanurzyć się w świat mieszkańców Koniczyn Dolnych, by przeżyć wraz z nimi i chwile radości, i smutku.
BEATA IGIELSKA

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?