Sztuka zachowania umiaru (twarda)

książka

Wydawnictwo Św. Wojciech
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Czy chciałbyś odkryć coś, co sprawi, że pewnego dnia z ulgą powiesz: "Mam wszystko, jestem spełnionym i szczęśliwym człowiekiem".
Wyobraź sobie, że to "coś" odkrył już przed tysiąc pięciuset laty niezwykły mnich, św. Benedykt, i na tej podstawie stworzył słynną Regułę. Książka, którą trzymasz w ręce, czerpie z mądrości tamtego starożytnego tekstu.

Okazuje się bowiem, że tajemnicą szczęśliwego życia jest... sztuka zachowywania umiaru. To umiar decyduje o pełni szczęścia! Ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia człowieka (jak mówi przysłowie: Brak umiarkowania jest żywicielką lekarzy), leczy duszę, łagodzi napięcia. Mało tego: uwalnia od presji reklam, pozwala smakować życie, czuć się bezpiecznie i uzyskać to, za czym głęboko tęsknimy. Czy warto zatem czekać na inną książkę?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Św. Wojciech
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 16.11.2016

RECENZJE - książki - Sztuka zachowania umiaru

4.5/5 ( 16 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

dobrerecenzje.pl

ilość recenzji:1

brak oceny 15-02-2017 12:57

Są tacy ludzie, którzy chcą wciąż posiadać więcej. Nabywają rzeczy, których w ogóle nie potrzebują, bo nie mogą oprzeć się obsesji robienia zakupów.
Ale są też i tacy, którzy mają pod dostatkiem pieniędzy, ale wcale ich nie wydają.
Są małostkowi, po prostu skąpi.
Rozrzutność z jednej strony, a skąpstwo z drugiej, to nie cnoty lecz wady.
?Chciwość potrafi ogłupiać człowieka na wiele sposobów, wskutek czego odnosząc sukces traci on wszystko. Nieszczęście może się kryć właśnie w nadmiarze sukcesu, gdy nadmierne bogactwo prowadzi do nadmiernej troski o to bogactwo, zabijając w ten sposób duszę człowieka?.
Pamiętam taką sytuację, że moja młodsza córka, chodząc do gimnazjum skarżyła się, że w jej klasie jest tak, że dzieci bogatych rodziców noszą markowe ubrania, a dzieci biedniejszych rodziców, aby dorównać tym bogatym za wszelką cenę chcą też być ubrani w markowe rzeczy, bo inaczej będą nazywani ?biedakami?.
Czy to jest w porządku? Czy bogaci rodzice dobrze wychowują swoje dzieci?
Albo inny przykład:
Pewna matka tak bardzo poświęciła się swojej rodzinie, że oddała dzieciom wszystko: wychowywała ich, poświęciła swoją pracę i wykształcenie, tylko dlatego aby dzieciom nic nie brakowało. Kiedy dzieci dorosły, opuściły dom i podążają własnymi drogami.
Dzwonią czasem do matki, ale rzadko, a matka czuła wielki żal, bo poświęcając się dla dzieci, chciała, żeby dzieci były jej wdzięczne, a teraz została sama w pustym domu, na stare lata, nikomu niepotrzebna.
Potrzebujemy mądrości, aby dostrzec miarę właściwą dla siebie i innych. Wszak już mnisi z pierwszych wieków mówili, że wszelka przesada pochodzi od diabła. Są ludzie, którzy przesadzają z ascezą, stają się wtedy surowi dla siebie i innych, a tracą umiejętność cieszenia się życiem. Dlatego potrzebujemy zawsze dwóch biegunów: ascezy i przyjemności, ale we wszystkim potrzebny jest umiar.
Żyjemy w społeczeństwie nadmiaru, jednak nadmiar rzeczy kusi nas do porzucenia umiaru, a człowiek nie zna dla siebie właściwej miary.
Autor pokazuje, że zagadnienie umiaru dotyka wielu sfer ludzkiego życia: konsumpcji, podejścia do stworzenia i siebie samego, wyobrażeń o sobie, rytmu życia i przeżywania czasu.
Autor zaprasza Cię - Drogi Czytelniku, poprzez tę książkę do otwarcia się na złożony w Tobie dar. Twoja dusza ma prawidłowe wyczucie dobrej dla Ciebie miary. Zaufaj jej mądrości. Nie daj się omamić nieumiarkowaniu.
Dzięki temu i dzięki tej książce Twoje życie stanie się dobre i piękne.
Właściwa miara nada mu przyjemny blask.
Życzę przyjemności z czytania tej książki.
Polecamy, zespół...