rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania - ...

J. Hen

ebook, multiformat: mobi, epub

27,60 zł taniej -20%

Ostatni autobus i inne opowiadania - ...

T. Capote

ebook, multiformat: mobi, epub

24,82 zł taniej -20%

Ostatni autobus i inne opowiadania

T. Capote

książka

28,35 zł taniej -25%

Reksio i Pucek i inne opowiadania

J. Grabowski

książka

21,47 zł taniej -20%

Kaprys doktora i inne opowiadania ...

J. Verne

audiobook cd

19,94 zł taniej -20%

Labirynt i inne opowiadania

B. Kijowska

książka

20,20 zł taniej -19%

Wiosna i inne opowiadania - pdf

A. Konstanty

ebook pdf

9,58 zł taniej -20%

Daisy Miller i inne opowiadania Książka ...

H. James

audiobook cd

22,25 zł taniej -20%

Młodość i inne opowiadania - mobi, epub

S. Elvestad

ebook, multiformat: mobi, epub

16,51 zł taniej -20%

Złota dola i inne opowiadania - mobi, ...

M. Rodziewiczów...

ebook, multiformat: mobi, epub

12,37 zł taniej -20%

Drzewa pychy i inne opowiadania - mobi, ...

G. Chesterton

ebook, multiformat: mobi, epub

21,97 zł taniej -20%

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania
ocena: 5, głosów: 1
 

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania (twarda)

książka

Wydawnictwo: W.A.B.

Oprawa: twarda w obwolucie

Ilość stron: 464

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 42,31

Cena detaliczna: 49,78

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

39,82

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

  • Inne wydania

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania - opis produktu:

W bogatym dorobku Józefa Hena opowiadania zajmują szczególne miejsce. To one przysporzyły autorowi największej sławy. Tłumaczone na wiele języków, sąsiadowały w światowych antologiach z utworami takich pisarzy jak Babel, Singer, Márquez czy Cortázar. Ekranizowali je znakomici reżyserzy z Kazimierzem Kutzem na czele.
Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to książka pisana przez pół wieku. Wybór otwierają głośne opowiadania Krzyż walecznych, Bokser i śmierć oraz Kłopot z psem, z których najstarsze powstało w 1948 roku, kończą zaś nowe, niepublikowane w tomach utwory, w tym znakomite opowiadanie tytułowe z roku 2011. W najnowszym tekście Hen wraca do tematyki wojennej, spinając zbiór zaskakującą klamrą.
Hen zawsze wyczuwał puls epoki, w której przyszło mu żyć, i jak mało kto potrafił zdiagnozować jej obyczaje, ale w każdej opowieści pokazuje przede wszystkim człowieka z jego słabościami i ułomnościami, odwagą i determinacją. Sięga po tematy niewygodne, czasem bolesne, jednak unika moralizatorskiego zadęcia czy patosu. Znakomicie pisze o miłości. Jest inteligentny i dowcipny.
Szóste, najmłodsze i inne opowiadania to kolejna książka Hena, dzięki której nie trzeba się bać bezsennych nocy!


O pisarstwie Józefa Hena:

`Jest mistrzem krótkich opowiadań.`
Michał Komar

`Ma w koniuszkach palców wyczucie narracji, prozatorski nerw, umiejętność smacznego dywagowania, temperament rasowego beletrysty.`
Andrzej Drawicz

`Opowiada z nieporównaną werwą, energią i swobodą wyrazu.`
Nowe Książki


Józef Hen (ur. 1923) - powieściopisarz, publicysta, dramaturg i scenarzysta. Autor powieści i zbiorów opowiadań (m.in.: Kwiecień, 1961; Nikt nie woła, napisana w roku 1957, wydana w 1990; Krzyż Walecznych, 1964; Toast, 1964; Przed wielką pauzą, 1966; Opór, 1967; Oko Dajana, tryptyk nowelistyczny drukowany w paryskiej Kulturze w latach 1969-1972 pod pseudonimem Korab; Bokser i śmierć, 1975; Milczące między nami, 1985; Odejście Afrodyty, 1995; Niebo naszych ojców, 1997). Publikował także powieści historyczne (Crimen, 1975; Królewskie sny, 1989), książki biograficzne (Mój przyjaciel król. Opowieść o Stanisławie Auguście, 2003) oraz trzy tomy dzienników Nie boję się bezsennych nocy (1987, 1992, 2001). Józef Hen jest autorem scenariuszy do filmów, m.in. "Krzyż Walecznych" i "Prawo i pięść", oraz seriali "Życie Kamila Kuranta" i "Królewskie sny". Jego utwory tłumaczono na dwadzieścia jeden języków. Wydawnictwo W.A.B. wznowiło głośne biografie: Tadeusza Boya-Żeleńskiego pt. "Błazen - wielki mąż" (2008), uznaną przez ZAIKS za najlepszą książkę 1998 roku, oraz bestsellerową "Ja, Michał z Montaigne..." (2009). W 2008 roku ukazała się powieść "Pingpongista", rok później swoją premierę miał Dziennik na nowy wiek, wyróżniony nagrodą Książka Jesieni 2009. Najnowszą książką Hena jest tom "Nowolipie. Najpiękniejsze lata" (W.A.B. 2011). Autor jest laureatem Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy.

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania - wybrana recenzja:

Isadora 14/12/2011
recenzja dotyczy produktu: Książki

Józef Hen to wybitny prozaik, dramaturg i publicysta, który znacząco wzbogacił oblicze polskiej literatury. Choć w dorobku ma wiele rozmaitych utworów, mnie oczarował dopracowaną do perfekcji formą swoich opowiadań, głęboko ludzką ich wymową oraz genialną puentą, dzięki której stał się dla mnie... (czytaj dalej)

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa:twarda w obwolucie
Okładka:twarda
Wymiary:160x240
Ilość stron:464
ISBN:978-83-7747-639-0
Wprowadzono: 23.01.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Szóste, najmłodsze i inne opowiadania - recenzje klientów

zwiedzamwszechswiat.blogspot.com 14/12/2011
recenzja dotyczy produktu: Książka

Józef Hen to wybitny prozaik, dramaturg i publicysta, który znacząco wzbogacił oblicze polskiej literatury. Choć w dorobku ma wiele rozmaitych utworów, mnie oczarował dopracowaną do perfekcji formą swoich opowiadań, głęboko ludzką ich wymową oraz genialną puentą, dzięki której stał się dla mnie niedoścignionym wzorem tej formy literackiej.
Idealne, harmonijne połączenie tych elementów zaowocowało czymś skończonym, niesamowitym, urzekającym w swej prawdzie i prostocie.
Opowiadania Hena to krótkie, wyjątkowo treściwe literackie majstersztyki ukazujące fascynującą wieloaspektowość ludzkiej natury, zatrzymane w kadrze jej rozmaite przejawy przepuszczone przez filtr codzienności. I choć znakomita większość zamieszczonych w tym tomie utworów to doskonale znane i cenione opowiadania o tematyce wojennej (np. "Bokser i śmierć" czy "Krzyż walecznych"), to nie brak wśród nich także historii osadzonych w realiach powojennych; prawdziwą gratką są niepublikowane utwory z 2010 i 2011 roku, w których autor nawiązuje tematyką do dzieł najwcześniejszych tworząc w ten sposób klamrę spinającą całość, będącą mocnym akcentem wieńczącym rozważania nad człowiekiem.
Józef Hen jawi się nam jako wielki humanista, któremu nic, co ludzkie, nie jest obce. Jego proza nie tyle obnaża człowieczą duszę, ile zatrzymuje ją w biegu, by ukazać jej złożoność i wielowymiarowość uchwyconą w z pozoru zwyczajnych przebłyskach codzienności razem ze wszystkimi jej słabościami i ułomnościami, moralnymi rozterkami, filozoficznymi niepokojami i emocjami, nad którymi trudno zapanować. Nieraz podejmuje tematyke trudną, bolesną, nadwerężającą narodowe tabu, ale daleko mu przy tym do moralizatorstwa - wnioski pozostawia czytelnikowi.

Najbardziej poruszyły mnie opowiadania wojenne - oszczędne w słowach, ale naszpikowane ogromnym ładunkiem emocjonalnym i przejmujące swoim autentyzmem. Hen wykazał się w nich wnikliwym, analitycznym podejściem oraz nadzwyczajną umiejętnością stawiania ważnych i trudnych pytań oscylujących wokół ludzkich motywacji, działań, możliwości, dylematów i rozterek.
Intrygujące pod względem psychologicznym okazały się opowiadania z cyklu "Powiernik serc". Pozwalają one zagłębić się w niepokojący świat obsesji, onirycznych złudzeń, wyniszczających wyrzutów sumienia, toksycznych emocji, moralnych wyborów, niezrozumiałych uczuć. Szczególnie poruszające opowiadanie, które nadało tytuł całej publikacji, jest swoistym pytaniem skierowanym do czytelnika - na ile człowiek jest panem samego siebie, czy i w jakim stopniu jego poczynania determinuje jego przeszłość, geny, doświadczenie. Czy można wejść w życie będąc "tabula rasa"?

"Szóste, najmłodsze i inne opowiadania" to doskonałe po względem formy i przejmująco autentyczne w treści utwory będące inteligentnym, błyskotliwym efektem obserwacji ludzkiej natury we wszelkich jej przejawach i całym bogactwie jej sprzeczności. Hen uświadamia nam, że z pozoru błahe zdarzenie może stanowić zarówno sytuację graniczną, impuls do refleksji i działania, jak i minąć zupełnie niepostrzeżenie. Jako niezrównany mistrz obserwacji zatrzymuje ulotne chwile w stop - klatce i odnajduje ich korelacje z krajobrazami ludzkiej duszy przekazując je w skondensowanej formie i wzmacniając dodatkowo wyrazistą, mocną puentą.
Opowiadania Józefa Hena to prawdziwa duchowa uczta i fascynująca podróż po najgłębszych zakamarkach ludzkiej duszy. Gorąco polecam!

10.00

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

K. Michalak

książka

25,77 zł taniej -30%

Czarna Madonna

R. Mróz

książka

25,87 zł taniej -35%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Czereśnie zawsze muszą być dwie

M. Witkiewicz

książka

23,93 zł taniej -35%

Józef Hen - przeczytaj też

Bitwa o Kozi Dwór

J. Hen

książka

15,96 zł

Bruliony Profesora T.

J. Hen

książka

31,13 zł taniej -20%

Dziennika ciąg dalszy

J. Hen

książka

50,79 zł taniej -15%

Nie boję się bezsennych nocy... Tom 1

J. Hen

książka

75,46 zł taniej -15%

Nikt nie woła

J. Hen

książka

37,62 zł taniej -16%

Powrót do bezsennych nocy

J. Hen

książka

33,83 zł taniej -15%

Prawo i pięść

J. Hen

książka

14,47 zł taniej -58%

Twarz pokerzysty

J. Hen

książka

27,39 zł taniej -41%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

20.51 zł

taniej -20%

Kółko konsekrowanych wdów i inne opowiadania

Opowiadania: Kółko konsekrowanych wdów Trzy pióra Toda Bezdomni kochankowie Miniatury: Klatka Czerwona sukienka Redaktorka Rogalik Lornetka Okruchy Słowo

książka

25.87 zł

taniej -35%

Szóste okno

Mistrzowski thriller, który zaciera granice między ofiarą i oprawcą. Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić. Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste....

książka

23.93 zł

taniej -40%

Szóste wymieranie Historia nienaturalna

Opowieść o przeszłości i przyszłości Ziemi oraz ważna przestroga dla ludzkości. Nagrodzony Pulitzerem bestseller i zarazem doskonale napisana, fascynująca opowieść o historii Ziemi, widziana z perspektywy badaczy wymierających gatunków zwierząt i roślin. Autorka tworzy przekonujący obraz życia na naszej planecie, życia, któremu w każdej chwili grozić...

ebook

34.81 zł

taniej -20%

Szóste okno - mp3

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić. Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste. Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce...

ebook

23.54 zł

taniej -20%

Szóste okno - mobi, epub

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić. Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste. Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce...

ebook

22.13 zł

taniej -20%

Szóste wymieranie. Historia nienaturalna - ...

Opowieść o przeszłości i przyszłości Ziemi oraz ważna przestroga dla ludzkości. Bestseller New York Timesa, uhonorowany Nagrodą Pulitzera w dziedzinie nauki. W historii naszego globu odnotowujemy pięć wielkich wyginięć gatunków, które spowodowały drastyczny spadek bioróżnorodności na Ziemi. Naukowcy na ca łym świecie obserwują obecnie szóste wymieranie -...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: