Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna

książka

Wydawnictwo Bellona
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.
Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.
Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów - Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010-2013, według których my Polacy, Ariowie - Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat.
Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów - Prasłowian, na terenie obecnej Polski.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Bellona
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 21.08.2015

RECENZJE - książki - Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna

4.1/5 ( 53 oceny )
  • 5
    35
  • 4
    3
  • 3
    7
  • 2
    3
  • 1
    5

adalbert

ilość recenzji:1

brak oceny 3-01-2016 22:06

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Myślę, że totalna krytyka tej książki jest nie na miejscu. Operowanie terminem Słowianie dla prahistorii ziem polskich poniżej VI w. wprowadza wśród uczonych konsternację, bo co począć z dotychczasowymi betonowymi "pewnikami". Autor odważnie podszedł do tematu i najważniejsze, że próbuje rozwikłać historyczną niewiadomą naszych ziem. Powiązanie informacji historycznych z teorią haplogrup jest jak najbardziej uzasadnione. Poprawność i obawa "ośmieszenia" zamyka usta autorytetom historycznym i otwiera krytykę śmiałego autora, co oznacza że poruszony temat jest bliski prawdy rzeczywistej.