Siostra na krawędzi

O pasjach silniejszych niż narkotyk rozmawiają s. Jolanta Glapka i Agata Puścikowska

książka

Wydawnictwo WAM
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Kim jest siostra Jolanta Glapka? W Indiach pracowała z Matką Teresą i wędrowała po górach Kaszmiru (chociaż ukradziono jej plecak i dokumenty). W Polsce wraz z biskupem Janem Chrapkiem tworzyła od podstaw katolickie media elektroniczne (mimo oporu wielu środowisk). Wychowana przez ojca komunistę ateistę wstąpiła do zakonu (jednak dopiero po trzydziestce). Jako wykształcony psycholog przez wiele lat pomagała narkomanom pokonać uzależnienie. Uznała jednak, że to za mało, dlatego założyła fundację, która pozwala im wrócić do społeczeństwa przez rozwijanie ich pasji. Obecnie, niemal nie mając pieniędzy, buduje dla nich dom w podwarszawskim Legionowie.

W książce tej mówi o ludziach, z którymi pracuje, którzy są dla niej ważni. Mówi o pracy, o swoich pasjach. I dopiero z tych opowieści, gdy się zacznie je postrzegać i czytać nieco między wierszami, dostrzegamy ją samą: postać o gigantycznej wrażliwości, wielkiej pasji życia, otwartości na ludzi i na to, co przyniesie każdy kolejny dzień.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: WAM
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 08.04.2016

RECENZJE - książki - Siostra na krawędzi, O pasjach silniejszych niż narkotyk rozmawiają s. Jolanta Glapka i Agata Puścikowska

4.5/5 ( 6 ocen )
  • 5
    3
  • 4
    3
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

dobrerecenzje.pl

ilość recenzji:1

brak oceny 12-05-2016 21:47

Niniejsza książka nie jest publikacją biograficzną - gdzie opisane jest całe życie od A do Z. Jest to rozmowa dwóch kobiet, które się spotkały. Tematy przeplatane są dygresjami i specyficznym nastrojem. Zachowana jest jednak chronologia wydarzeń z życia s. Joli, po to, aby czytelnik nie pogubił się w życiu klasztornym czy zakonnym. Poszczególne rozdziały książki to niejako oddzielne historie, tak jak puzzle z życia s. Joli. Jednak w centrum opowieści o życiu siostry niech będzie krótki życiorys.

Siostra Jolanta Glapka urodziła się w Zakopanem w latach czterdziestych, lecz po kilku latach wraz z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadzili się do Jeleniej Góry. Jej ojciec był zagorzałym komunistą i krzywym okiem patrzył na Kościół i nie mógł pogodzić się z faktem, że córka chce wstąpić do zakonu. Lecz pod koniec życia ojciec nawrócił się na wiarę, wyspowiadał się i przyjął Komunię Św.

Siostra Jola jako młoda dziewczyna zakochała się w polskich Tatrach. Ukończyła studia psychologiczne, bowiem bardzo fascynował ją człowiek. Latem 1980 roku wyjechała do Indii, aby pracować jako wolontariuszka, a jednocześnie zdobywała kolejne szczyty w Himalajach. Po wstąpieniu do zakonu całkowicie poświęciła się narkomanom i ludziom uzależnionym. Uważała, że aby leczenie i terapia były pełne, potrzebne jest zaopiekowanie się człowiekiem: jego ciałem, psychiką i duszą.

Założyła Fundację Życia, a potem w Legionowie rozpoczęła budowę Młodzieżowego Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego.

Ukochała więc młodych ludzi, uzależnionych i bardzo nieszczęśliwych, którzy potrzebują miłości i czułości macierzyńskiej. Lecz, gdy przychodziły chwile zwątpienia, czy na pewno ta praca jest dla niej - jeden z pacjentów odpowiedział: ?a kto będzie nas kochał, jeśli siostra odejdzie??

Siostra marzy aby w powstającym Centrum udało się stworzyć studio nagrań i produkcji telewizyjnej, tak aby można było tworzyć dobrą muzykę, teledyski i programy.

Siostra lubi żyć na krawędzi: gór, szczytów, wyborów i spotkań. To siostra zakonna z pasją, żyje pełnią życia i to jest fascynujące.

Polecam gorąco Wam tę książkę jako lekturę obowiązkową, bo jest tak wciągająca i zajmująca myśli, że nie można jej pominąć.
Książka w miękkiej oprawie, zawiera niecałe 300 stron, łącznie ze zdjęciami siostry w górach, z Ojcem św. Janem Pawłem II, i wiele innych.

Kupując tę książkę wspomożecie budowę Centrum ?Pasja Życia?. Zachęcam i - to naprawdę dobry wybór.

Moja ocena: 10/10
Polecamy, ...