rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Piaskowa Góra - mp3

J. Bator

ebook mp3

31,41 zł taniej -20%

Piaskowa Góra - mobi, epub

J. Bator

ebook, multiformat: mobi, epub

25,20 zł taniej -20%

Diamentowa góra

C. Wong

książka

25,03 zł taniej -32%

NAGA GÓRA seria Z różą wiatrów

R. Messner

książka

24,76 zł taniej -17%

Biała Góra

A. Skoczylas

książka

36,66 zł taniej -25%

Czarodziejska góra

T. Mann

książka

44,02 zł taniej -32%

Biała Góra 1620

W. Biernacki

książka

44,72 zł taniej -24%

Szklana góra

R. Wejner

książka

5,27 zł

Szklana góra

E. Werstin

książka

37,98 zł taniej -26%

PIĄTA GÓRA

P. Coelho

książka

35,26 zł taniej -17%

Siedmiopiętrowa góra

T. Merton

książka

33,83 zł taniej -15%

Piaskowa opowieść

J. Henson

książka

83,95 zł taniej -15%

Piaskowa Góra
ocena: 2, głosów: 6
 
powiększenie

Piaskowa Góra (twarda)

książka

Wydawnictwo: W.A.B.

Oprawa: twarda

Ilość stron: 448

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 33,51

Cena detaliczna: 59,84

U nas taniej o 44%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (2)

Piaskowa Góra - opis produktu:

Przemysław Dębowski, jeden z najlepszych polskich grafików, stworzył niezwykłą oprawę graficzną do wałbrzyskiej trylogii Joanny Bator.
Wysmakowane, piękne i niepokojące okładki stanowią doskonały wstęp do równie niepokojącej i pięknej prozy Bator. Już samo spojrzenie na książki dzięki intrygującej grafice Dębowskiego wprowadza czytelnika w niejednoznaczny i skomplikowany świat Piaskowej Góry.
Dodatkowo twarda oprawa sprawia, że nowe wydanie tych fascynujących powieści staje się nie lada gratką dla koneserów dobrej literatury i dobrej sztuki.Na Piaskowej Górze w Wałbrzychu Niemcy nie stawiali domów. Po wojnie Polacy wznieśli tam osiedle. Bloki budowano pospiesznie, krzywe ściany nie chciały do siebie przylegać. Taras największego budynku, zwanego przez mieszkańców Babelem, szybko opanowali narkomani, dziwki, samobójcy i kochankowie. A na dziewiątym piętrze, wśród meblościanek i kryształów, zamieszkali Jadzia i Stefan. Był początek lat 70. Jadzia przyjechała do Wałbrzycha ze wsi pod Skierniewicami. W ramiona górnika Stefana wpadła prosto z oblodzonych schodów stacji kolejowej. Wkrótce poszła z nim do ołtarza, ubrana w suknię z poniemieckiej firany, potem urodziła bliźniaczki - jedną żywą, jedną martwą. Martwa dostaje imię przeznaczone dla żywej, żywa - dla martwej, a Jadzia wpada w depresję. Córka jest niepodobna do rodziców, inna niż dzieci z podwórka. Chuda, śniada, ciemnowłosa. Koleżanki z klasy ją odrzucają, sadystyczna nauczycielka prześladuje.
A matka Jadzi, zobaczywszy wnuczkę, płacze ze szczęścia. Piaskowa Góra to opowieść o ludziach wykorzenionych, idealizujących przeszłość lub próbujących od niej uciec, pożyczających sobie cudze historie lub pielęgnujących marzenia o lepszej przyszłości. To książka sugestywna, napisana z epickim rozmachem i nowatorska w formie.

Piaskowa Góra - wybrana recenzja:

Frickle 9/08/2017
recenzja dotyczy produktu: Książki

A oto Polska, w najlepszym i najgorszym wydaniu.W retrospekcji zaglądamy do okresu II wojny światowej,gdzie ukrywają się tajemnice pokoleń polaków z "tu i teraz", a potem krętymi drogami wciągającej narracji autorka podróżuje z nami aż do czasów współczesnych. Co się w Polsce zmienia?... (czytaj dalej)

Piaskowa Góra - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:131x199
Ilość stron:448
ISBN:978-83-280-1441-1
Wprowadzono: 20.05.2016
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Piaskowa Góra - recenzje klientów

9/08/2017
recenzja dotyczy produktu: Książka

A oto Polska, w najlepszym i najgorszym wydaniu.W retrospekcji zaglądamy do okresu II wojny światowej,gdzie ukrywają się tajemnice pokoleń polaków z "tu i teraz", a potem krętymi drogami wciągającej narracji autorka podróżuje z nami aż do czasów współczesnych. Co się w Polsce zmienia? Chyba tylko zasobność półek sklepowych. Przesądy i gusła, ślepia wiara w Kościół, stare dobre " co ludzie powiedzą " a w to wszystko wplecione i poplątane życie bohaterów książki, oraz ich wielki oczekiwania i nadzieje.Autorka zachwyca językiem, zwinnym i bogatym, przysłowiami, które niekoniecznie okazują się być mądrością narodów ale może jej pętami. Trochę to książka prześmiewcza, a może bardzo? Bogobojna czy zdewociała jest ta Polska nasza? Postępowa czy zaściankowa? Czy damy radę jako społeczeństwo wyrwać się z setek lat źle pojętej tradycji i wiary? Zajrzyjcie do książki, nie znajdziecie w niej odpowiedzi, ale zadacie sobie dużo pytań o siebie, swoje życie i swoją przyszłość.

9/03/2017
recenzja dotyczy produktu: Książka

Lekturę "Piaskowej Góry" planowałam już jakiś czas temu. Z niecierpliwością czekałam na moment, gdy książka znajdzie się w moich rękach. I stało się. Jednak pierwsza moja myśl daleka była od entuzjastycznego nareszcie! Bo oto czekało na mnie niemal 450 stron zwartej masy tekstowej! Masa ta, całkowicie pozbawiona dialogów, tylko co jakiś czas opatrzona była dyskretnie cyfrą rzymską. Prawie niedostrzegalną w gęstwinie słów. Czekało mnie zatem nie lada wyzwanie. Nie jeden, a kilka wieczorów, wymagających skupienia, czujności, a przede wszystkim otwartego umysłu. Obawy, które zaczynały już kiełkować mi w głowie, przegrały jednak z ciekawością. Zaczęłam czytać. A wkrótce skondensowana słowna substancja pochłonęła mnie bez reszty.

Powiem szczerze - Joanna Bator oczarowała mnie swoim stylem. Język, którym autorka się posługuje, jest barwny, żywy i niezwykle wciągający. Długie zdania, pełne wtrąceń i dygresji, płyną i płyną, porywając czytelnika niczym wartka rzeka. Mnóstwo tu fantazyjnych zwrotów, którymi posługują się poszczególni bohaterowie. Dzięki temu wydają się tak realni, jakbyśmy naprzeciw nich stali. Widać niesamowitą dbałość o szczegóły. Za ich pomocą autorka wiernie odwzorowuje klimat powojennych czasów. Bez udziwniania, bez większych zmian kosmetycznych. Joanna Bator maluje słowami prawdziwe obrazy.

W książce poznajemy losy trzech kobiet: babki Zofii, matki Jadzi oraz córki Dominiki, żyjących w czasach PRL-u. Każda z nich inaczej patrzy na świat, inaczej kocha, inaczej marzy. Mają odmienne charaktery i upodobania, a te różnice często są powodem sprzeczek większych i mniejszych. Ich wzajemne relacje stanowią główny trzon powieści. Trzon, który coraz bardziej się rozgałęzia, a każdy jego konar to nowy bohater i nowe fakty. W końcu mamy całą gamę barwnych postaci, bardzo realnych i wyrazistych. Niektóre z nich wprawiają w zdumienie, inne irytują, a jeszcze inne potrafią rozbawić do łez. A wszystkie są niezwykle ważne.

Nieraz autorka zaskakuje czytelnika, niespodziewanie przenosząc go kilkadziesiąt lat wstecz, by za chwilę ponownie wrócić do obecnych wydarzeń. Czasem też wybiega w przód. Robi to niezwykle sprawnie! Te skoki między przeszłością, teraźniejszością i przyszłością nie zaburzają płynności, o której wspominałam na początku. Wręcz przeciwnie, odbywają się niemal niepostrzeżenie. Mam wrażenie, że Joanna Bator czasem gra czytelnikowi na nosie... Bo oto nagle szczegóły, dotąd wydawałoby się nieistotne, stają się niezwykle ważne, rzucając jasne światło na pewne wydarzenia. Autorka skonstruowała tę powieść po mistrzowsku. Losy bohaterów wciąż się krzyżują, a pozornie niepowiązane wątki z każdą kolejną stroną łączą się w jedną całość.

Książka porusza wiele kwestii. Świat opisywany w "Piaskowej Górze" jest brzydki, smutny i czasem bardzo przytłaczający. Nieufność, złośliwość, problemy w okazywaniu uczuć, zazdrość - to cechy przedstawionego w powieści społeczeństwa. Ukazany jest podział ról i obowiązków w rodzinie, metody wychowawcze, relacje z sąsiadami. I choć wady bohaterów są dobrze widoczne, trudno się z nimi nie zżyć w trakcie lektury - to postacie z krwi i kości, niezwykle realne. Autorka porusza również szereg innych problemów - takich jak homofobia czy podziemie aborcyjne, a także ociera się delikatnie o feminizm.

Joanna Bator stworzyła kawał porządnej lektury. Zauroczyła mnie celnymi spostrzeżeniami i autentycznością, która sprawia, że czytelnik praktycznie staje się mieszkańcem wałbrzyskiego osiedla. Zaskoczyła mnie ciekawą narracją, barwnym językiem i niesamowitą konstrukcją. To książka, którą zdecydowanie polecam.

www.halmanowa.pl

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Czarna Madonna

R. Mróz

książka

25,87 zł taniej -35%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Czereśnie zawsze muszą być dwie

M. Witkiewicz

książka

23,93 zł taniej -35%

Joanna Bator - przeczytaj też

Rok królika

J. Bator

książka

31,36 zł taniej -30%

Chmurdalia

J. Bator

książka

21,99 zł taniej -51%

Ciemno, prawie noc

J. Bator

książka

31,42 zł taniej -30%

Wyspa łza

J. Bator

książka

32,10 zł taniej -25%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

21.20 zł

taniej -15%

Gorączka archiwum Impresja freudowska

Co się dzieje, kiedy otwieramy archiwa? Co się z nich wyłania, a co zostaje w nich schowane przed publicznym spojrzeniem i skazane na nieobecność? Książka Jacques`a Derridy rozpoczyna się od tych właśnie pytań. Archiwum jest w niej figurą, wokół której autor buduje konstelację kluczowych problemów nowoczesności: o mechanizmach zapomnienia, władzy nad tym,...

książka

32.70 zł

taniej -27%

Góra śpiących węży

W Górze śpiących węży - kontynuacji Tego lata, w Zawrociu - Matylda musi jeszcze raz zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać kolejną rodzinną zagadkę. Kim był jej ojciec, który zginął, gdy miała pięć lat? Dlaczego pamięć o nim została niemal całkowicie wymazana z rodzinnych opowieści, a pamiątki z tego okresu zamknięte na klucz w pawlaczu? Czy znalezione...

książka

22.82 zł

taniej -15%

Zielona Góra. Spacer z przeszłością

Prezentowana w przewodniku Zielona Góra to nowoczesne, dynamiczne miasto, ciągle ulegające przeobrażeniom gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Na przestrzeni około 700 lat istnienia wielokrotnie przeżywało zarówno okresy bujnego rozwoju gospodarczego, jak i stadia głębokiej zapaści. Dopiero wiek XIX zapoczątkował uprzemysłowienie `winnego grodu` i szybki...

książka

16.35 zł

taniej -18%

Działania partyzanckie w Górach Świętokrzyskich...

"Polska Walcząca - Historia Polskiego Państwa Podziemnego" to pierwsze w Polsce wydawnictwo przedstawiające, w sposób fachowy i kompletny, heroiczną walkę Polaków o niepodległość, poczynając od ostatnich strzałów kampanii wrześniowej, a kończąc na nierównym boju z oddziałami NKWD i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W naszej serii przedstawiamy...

książka

29.05 zł

taniej -27%

Gorące mleko

Andaluzja. Idylliczne plaże, kłębiące się emocje. Dla Sofii i jej matki to podróż ostatniej szansy - Rose cierpi na trudny do zdiagnozowania paraliż. Gomez - lokalny lekarz, podejmuje próbę leczenia. Uśpiony bunt, lęk przed wolnością, chęć odnalezienia własnej drogi buzują w Sofii, przywiązanej do wózka inwalidzkiego matki. Czy cudowne uzdrowienie może...

książka

25.03 zł

taniej -32%

Diamentowa góra

Oto opowieść zgłębiająca losy czterech pokoleń zamożnego klanu. Na początku XIX-tego wieku, Frank Leong, bajecznie bogaty przedsiębiorca opuszcza Chiny, zostawiając swoją działalność i z całą rodziną udaje się na wyspę O`ahu. Za nimi ciągnie się starożytne przekleństwo. Legenda głosi, że każdy człowiek na ziemi jest przeznaczony konkretnej osobie. Kiedy...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: