Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

Na wieki wieków amant (twarda)

Tadeusz Pluciński w rozmowie z Magdaleną Adaszewską

książka

Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

  Tadeusz Pluciński w rozmowie o barwnym życiu aktora, przyjaźniach z legendami filmu i teatru oraz trudnej sztuce bycia amantem.
  Aktor lekkim, dowcipnym, czasem ciętym jezykiem opowiada o swoim życiu, na podstawie którego można nakręcić pasjonujący film. Anegdoty i historie są tak nieprawdopodobne, że gdyby nie wydarzyły się naprawdę, nikt by ich nie wymyślił...
  Kochał sport i dobre samochody. Nade wszystko swoje wierne psy. Na swojej liście tych grzechów większych i mniejszych ma burzliwe miłości, flirty i romanse. Do tego cztery żony i kochanki o bardzo znanych nazwiskach. A jakby tego było mało - kilkadziesiąt listów dziennie od kobiet, sceny zazdrości, skandale, ucieczki przed tłumem fanek i zazdrosnym mężem oraz inne zaskakujące zwroty akcji. Wszystko to na tle Warszawki czasów PRL i całej bohemy minionej epoki.


Tadeusz Pluciński - aktor teatralny i filmowy. Artysta estradowy. Ulubieniec publiczności i kolegów z branży. Znakomity zarówno w repertuarze poważnym, jak rewiowym i komediowym. Aktorskim bakcylem zaraził go Edward Dziewoński. Ukończył szkołę teatralną w Łodzi, gdzie zawodu uczył się od najwybitniejszych: Leona Schillera, Aleksandra Zelwerowicza, Jacka Woszczerowicza, Józefa Węgrzyna. Na scenie zagrał ponad dwieście ról. Z Niną Andrycz, Ireną Eichlerówną, Aleksandrą Śląską, Ireną Kwiatkowską, Hanką Bielicką, Kaliną Jędrusik, Kazimierzem Brusikiewiczem, Lidią Korsakówną, Władysławem Hańczą, Barbarą Krafftówną... Zagrał w sześćdziesięciu filmach, jego ekranowe epizody to perełki. Niezapomniany minister Jaszuński w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy", znakomite role w kultowych komediach Stanisława Barei: "Poszukiwany, poszukiwana", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Brunet wieczorową porą", w "Dzięciole" Jerzego Gruzy oraz "Hydrozagadce" Andrzeja Kondratiuka.

Magdalena Adaszewska - dziennikarka, autorka literackich portretów znanych osób ze środowiska aktorskiego, artystycznego oraz tekstów o tematyce społecznej i psychologicznej. Publikowała w miesięcznikach: Twój Styl, Marie Claire, Sukces, Pani, Elle. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisanie to jej największa pasja. A spotkania z ludźmi największa przygoda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 26.09.2014

RECENZJE - książki - Na wieki wieków amant, Tadeusz Pluciński w rozmowie z Magdaleną Adaszewską

4/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Joanna Korneta

ilość recenzji:315

brak oceny 7-10-2014 12:27

Ten tom równie dobrze mógł się ukazać na walentynki jako hołd kobieciarza składany wszystkim damom. Tadeusz Pluciński bowiem przez większą część wywiadu-rzeki skupia się na swoich skłonnościach do licznych miłostek, na docenianiu urody i wewnętrznego piękna kolejnych pań i na charakterze wiecznego podrywacza, amanta, który tę słabość stara się przekuć w największy atut. Pluciński bez przerwy powtarza, że wielbi kobiety (bez względu na to, czy aktualnie jest w stałym związku i swoim uwielbieniem dla innych robi krzywdę partnerce, czy angażuje się w przelotne romanse) i próbuje znaleźć usprawiedliwienie dla takiego zachowania. Czy będzie nim wprowadzenie w arkana sztuki miłosnej, czy sposób wychowania, czy po prostu seksoholizm - to nieważne, Plucińskiego wyraźnie najbardziej zajmuje podkreślanie reputacji uroczego drania. Wymienia swoje żony i powraca do (naprawdę wielu) anonimowych kochanek. To go interesuje, bo rozmowa o rolach wydaje mu się nudna, zwłaszcza dla czytelników. Jeśli więc ktoś spodziewa się po tomie "Na wieki wieków amant" kolejnego przeglądu artystycznych dokonań, mocno się zdziwi. Pluciński próby nawiązywania do tego tematu ucina, chyba że ma w zanadrzu anegdotę z garderoby lub planu. Nie zamierza proponować nawet skrótowego podsumowania drogi twórczej, wiele chętniej rozwodzi się nad własną prywatnością, charakterem i wyborami. Lubi też rozśmieszać czytelników. Co chwilę sięga po drobne żarty, anegdoty i humorystyczne wspomnienia, przedstawiając je tak, by uwypuklać komiczne puenty. Dzięki temu wywiad z nim staje się przyjemną lekturą, nie tylko dla tych, którzy są ciekawi prywatności artysty.