SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Myśli nowoczesnego endeka

Publicystyka Okiem Ziemkiewicza

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Opis produktu:

Nigdy jeszcze polska polityka nie była tak destrukcyjna, a zarazem tak jałowa. A wraz z polityka? debata publiczna. Mam wrażenie, że książka napisana kilka lat temu stała się jeszcze bardziej aktualna. Przeniesienie polityki w sferę symboli, oparcie jej o różnice kulturowe i spór tożsamościowy, gdzie nie ma mowy o żadnym kompromisie, sprowadzenie całej polityki polskiej do kwestii, CZYJA będzie Polska, zamiast JAKA będzie to trucizna, która może nas po raz kolejny pozbawić´ państwa i podmiotowości w międzynarodowej grze. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 130x200
Liczba stron: 328
ISBN: 9788379646067
Wprowadzono: 01.10.2020

RECENZJE - książki - Myśli nowoczesnego endeka, Publicystyka Okiem Ziemkiewicza - Rafał A. Ziemkiewicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 12 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

myśl

ilość recenzji:118

brak oceny 29-09-2015 09:09

Rafał A. Ziemkiewicz autor "Myśli nowoczesnego endeka" to bardzo dobrze znany prawicowy publicysta i pisarz. Ziemkiewicz działa w zasadzie we wszystkich możliwych mediach od prasy poczynając przez internet i radio na telewizji kończąc. Nic zatem dziwnego, że jego publikacje czy to w postaci artykułu w tygodniku opinii czy książki spotykają się przeważnie z szerokim odzewem i licznymi komentarzami. Tym razem redaktor postanowił zmierzyć się z problemem polskiej państwowości, odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego jest jak jest i czy nie może być lepiej? Diagnoza jest wbrew pozorom pozytywna, to nie jest tak, że jesteśmy narodem innym niż pozostałe, że charakter narodowy nie pozwala nam osiągać sukcesów, jest zupełnie odwrotnie. Polska jest krajem ludzi ambitnych, o dużych aspiracjach co bezpośrednio przekłada się na wiele sukcesów, które na przykład odnoszą polscy studenci, a które niestety nie są w wystarczający sposób nagłaśniane. Wiele naszych problemów jako Polaków wynika z relatywnie krótkiego okresu wolności jakim przyszło nam się cieszyć. Oczywistym jest, że niespełna trzy dekady to czas zdecydowanie zbyt krótki aby móc dogonić kraje Zachodu. Ziemkiewicz w swojej książce daje przykład okresu międzywojennego gdzie niezwykle szybko społeczeństwo II Rzeczpospolitej potrafiło zorganizować się na tyle, że wybudowano nowy port-Gdynię czy Centralny Okręg Przemysłowy. Polska musiała podnieść się z kolan po tragedii I wojny światowej i to się udało zatem dlaczego dziś kiedy czasy są o niebo lepsze miałoby się nie udać? Autor "Polactwa" na ostatnich kartach woluminu stara się przekonać czytelnika aby ten poświęcił kilka godzin w tygodniu na pracę na rzecz dobra wspólnego jakim jest ojczyzna. Podaje tu za przykład USA gdzie obywatel nie pracujący na rzecz okolicznej społeczności nie może cieszyć się ogólnym szacunkiem. To właśnie stanowi główne przesłanie "Myśli nowoczesnego endeka", obywatele muszą dbać własnymi siłami o własny kraj a wtedy będą mogli się w nim w pełni realizować.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Leszek

ilość recenzji:1

brak oceny 27-12-2012 21:18

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Świetna książka! Każdy Polak powinien ja przeczytać. Szczególnie Ci, którzy zastanawiają się dlaczego nasza Ojczyzna - duży kraj w środku Europy z wykształconym społeczeństwem, wciąż nie może się podźwignąć z niemocy. Dlaczego 20 lat II Rzeczpospolitej był okresem rozkwitu Polski a ponad 20 lat III Rzeczpospolitej wygląda tak jak wygląda? Polecam serdeczne.

Czy recenzja była pomocna?