Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Lalka

książka

Wydawnictwo Greg
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Lalka w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na kredowym papierze, bardzo trwała i estetyczna.

Stanisław Wokulski jest jedną z najbardziej fascynujących postaci w polskiej literaturze, a sama Lalka jest powieścią kochaną przez kolejne pokolenia. Nic dziwnego, ta uważana za najlepszą powieść Bolesława Prusa przedstawia prawdziwy świat, aktualne problemy i dylematy.

Warszawa opisana na kartach powieści wciąż żyje - organizowane są trasy spacerowe śladami jej bohaterów, a na Krakowskim Przedmieściu na kamienicy o numerze 4-6 widnieje tabliczka: `W tym miejscu stał dom, w którym mieszkał w latach 1878-79 Stanisław Wokulski, postać powołana do życia przez Bolesława Prusa w powieści Lalka, uczestnik Powstania 1863 roku, były zesłaniec syberyjski, były kupiec i obywatel m.st. Warszawy, filantrop i uczony urodzony w r. 1832`.

Przedstawiamy wyjątkowe wydanie tej wielkiej polskiej powieści - w trwałej oprawie, z kolorowymi ilustracjami wspaniale oddającymi ducha epoki, na przyjaznym oku papierze.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Greg
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 26.07.2006

RECENZJE - książki - Lalka

4.6/5 ( 20 ocen )
  • 5
    15
  • 4
    3
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    1

Iga

ilość recenzji:65

6-06-2021 21:40

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Jest to jedna z moich ulubionych pozycji. Świat Lalki jest światem zalet i wad życia XIX wieku. Bogacący się kapitaliści i jednocześnie nie mogący się pogodzić ze swym bliskim upadkiem arystokraci przekonani o swej wyższości. Głównym motywem jest romantyczna, nieszczęśliwa miłość Wokulskiego do Izabeli Łęckiej. Podróżujemy przez zjawiskowe opisy Warszawy, Paryża i innych zakątków życia towarzyskiego ówczesnej europy. Najważniejszym jest, iż rzeczywistość literacka oddaje autentyczność życia, spotykamy ludzi sukcesu i obserwujemy porażki innych, zarówno z wyższych jak i niższych klas społecznych. Nie zamykamy się w szklanej bańce a bierzemy życie takim jakim jest i na tym polega największy fenomen tego dzieła. Fikcyjne postacie przeciwko prawdziwym problemom spotykającym każdego z nas.

recenzje emi

ilość recenzji:406

brak oceny 7-05-2019 10:06

"Lalka" to jedna z tych książek, po które sięgamy w szkole średniej. Na pewno jest to arcydzieło, którego nie wypada wręcz nie znać. Głównym bohaterem książki jest kupiec Stanisław Wokulski, wdowiec, który bez pamięci zakochuje się w arystokratce Izabeli Łęckiej. Aby wkupić się w jej łaski wyjeżdża w celach zarobkowych za granicę. A, że jest to człowiek pracowity, przedsiębiorczy i zaradny powraca znacznie powiększając swój majątek. Jego ukochana jest jednak osobą próżną i zapatrzoną w siebie. Na swoich adoratorów, bo poza nowobogackim Stanisławem było ich wielu, patrzy z góry, bawiąc się nimi i wykorzystując ich naiwność oraz uczucia. Tak właśnie postępuje także z Wokulskim. Jest on jedynie marionetką w jej rękach. Izabela jako arystokratka, panna z wyższych sfer, nauczona jest dbać o pozory, nie potrafi docenić poświęcenia i uczucia jakim obdarzył ją Wokulski, tego jej nie wypada. Wokulski natomiast nie potrafi o niej zapomnieć. Pomimo upokorzeń wciąż ją kocha i daje się zwodzić jak dziecko, a tak się składa, że ta nieszczęśliwa miłość Wokulskiego do Izabeli rujnuje niestety bohatera...
Powieść bogata jest w malownicze opisy zarówno postaci jak i miejsc. Dzięki temu łatwiej wyobrazić sobie ówczesne życie, realia, dążenia i zachowanie bohaterów. Może język, którym posłużył się autor nie jest zbyt współczesny, ale to specjalnie nie przeszkadza w czytaniu i przyswajaniu treści książki. Zdecydowanie bowiem warto po nią sięgnąć. Romantyzm styka się w niej z pozytywizmem więc ideały bohaterów są od siebie tak różne. Poza głównym wątkiem miłości Wokulskiego do Łęckiej jest tu też wiele wątków pobocznych związanych z Heleną Stawską, Marianną czy Ochockim obrazujących też odmienne relacje i poglądy na świat ludzi z różnych warstw społecznych. Dzięki temu natomiast, że akcja toczy się raczej wolno powieść ta to prawdziwe arcydzieło, które możemy chłonąć powoli i nieustannie z wielką przyjemnością.
Zachęcam więc każdego do powtórnego przeczytania "Lalki" po latach, a wszystkich uczniów do zaopatrzenia się zarówno w to piękne wydanie jak i dodatkowo w znacznie tańszą lekturę z opracowaniem również od wydawnictwa Greg. Lektury z serii Kolorowa Klasyka, do której zalicza się ta pozycja, charakteryzują się fantastycznymi kolorowymi ilustracjami. Tekst nadrukowano w nich dużą czytelną czcionką na białym grubym papierze. Taką lekturę czyta się naprawdę z ogromną przyjemnością. Zdecydowanie też przyjemniej będzie młodym ludziom sięgnąć po taką wersję "Lalki", bo zdaję sobie sprawę z tego, że właśnie dla nich może nie być to lektura lekka. Kolorowe wydanie w tym wypadku zdecydowanie uprzyjemnia jej czytanie. A gdy dzieci przeczytają lekturę w pięknej kolorowej wersji, do szkoły warto aby zabrały drugą lekturę z opracowaniem. A jak wiadomo opracowanie zawsze się przydaje, pomaga przypomnieć uczniom chociażby treść książki gdy uleciała z pamięci, ułatwia napisanie rozprawki czy relacji z konkretnej sceny opisanej w książce. W wydaniu oferowanym przez wydawnictwo Greg znajdują się dwa streszczenia - długie i krótkie, a ponadto dokładne charakterystyki bohaterów, problematyka utworu i inne ważne wiadomości odnoszące się do omawianej lektury. W pierwszej części książki jest natomiast tekst lektury opatrzony komentarzami zwracającymi uwagę młodych czytelników na ważniejsze fragmenty.
Podsumowując więc warto kupować lektury w pakiecie. Jedno wydanie jak to, które zachwyci młodego czytelnika kolorami i będzie ozdobą biblioteczki, drugie z opracowaniem, które pomoże w pracy nad tekstem. Nie wydamy przy tym fortuny, a efekty ich posiadania na pewno okażą się bardzo satysfakcjonujące zarówno dla ucznia, nauczyciela jak i rodzica. Inwestycja w edukację naszych pociech zawsze się bowiem opłaca ;)

Bookendorfina

ilość recenzji:1533

brak oceny 11-03-2017 11:31

"Dziwna bowiem jest natura ludzka: im mniej sami mamy skłonności do męczeństwa, tym natarczywiej żądamy go od innych."

Książka wydana w ramach Kolorowej Klasyki zwraca na siebie uwagę i sprawia, że mamy ochotę po nią sięgnąć, zapoznać się z treścią lub, tak jak było w moim przypadku, ponownie spotkać się z nietuzinkowymi bohaterami. Trzeba przyznać, że oprawę graficzną publikacji opracowano z wielką starannością i estetyką. Miła w dotyku nabłyszczana i karbowana wzorami okładka. W środku książki znajdziemy mnóstwo barwnych ilustracji, całostronicowych lub ozdabiających ich fragmenty, wprowadzających czytelnika w klimatyczny nastrój i przenoszących do czasów z fabuły. Publikacja zawiera dwa tomy wydrukowane na kredowym papierze nadającym szykowności i elegancji. Na dole stron zamieszczono zwięzłe i konkretne uszczegółowienia przydatnych informacji, pojęć i wyrazów, tak aby czytanie książki sprawiało więcej zrozumienia i pozwalało usytuować wydarzenia we właściwych kontekstach.

Wyjątkowa pozycja w literaturze, z którą zdecydowanie warto się zapoznać. Podczas zagłębiania się w nią towarzyszy nam uczucie przyjemnego i satysfakcjonującego zaczytania. Interesująco przedstawione warszawskie społeczeństwo, jego warstwy, trendy, nurty, podobnie jak pięknie przybliżono samo miasto z drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Bardzo ciekawie prowadzony wątek obyczajowy, rozczarowującej i zawiedzionej miłości. A także niespełnionych ideałów i marzeń niepodległościowych. Patrzymy na zdobycze nauki i postęp w zestawieniu do wartości romantyzmu. I jeszcze bardzo ciekawa psychologiczna perspektywa, sugestywne oddanie myśli i przeżyć bohaterów, emocji, rozterek, złudzeń, wątpliwości moralnych. Stanisław Wokulski, Ignacy Rzecki, Izabela Łęcka, Julian Ochocki, wyraziste i przekonujące osoby, uwikłane w dramaty, rozczarowania i zawiedzione nadzieje. Podziwiamy lekkość pióra autora i dostosowanie języka do konkretnej postaci. Powroty do klasyki z górnej półki literatury owocują dostrzeganiem nowych niuansów, szczegółów, kontekstów, źródeł uniwersalnych pytań, niejednoznacznych interpretacji.

...