Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

Kochanie, zabiłam nasze koty (twarda)

książka

Wydawnictwo Noir Sur Blanc
Oprawa twarda
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

W swoich poprzednich książkach bardzo wnikliwie, ale też świeżo, z młodzieńczą beztroską, przyglądała się ona temu, co widziała za oknem, na ulicy... naszej polskiej codzienności. Robiła to dowcipnie i celnie, a powodzenie jej książek zarówno u czytelników jak i u krytyków dowiodło, że takiego głosu w naszej litreaturze współczesnej bardzo brakowało.

W najnowszej powieści, równie dowcipnie i wnikliwie przygląda się tzw. klasie średniej, młodym, zamożnym ludziom, którzy nie mają pomysłu na to, co zrobić ze swoim życiem. Ich losy, wygląd, mieszkania wydają się nam podobne niezależnie od tego czy żyją w Warszawie czy w Nowym Jorku. Naprawdę warto zobaczyć ich oczami Doroty Masłowskiej - dostrzeżecie to, czego dotąd nie widzieliście i spotkacie samą AUTORKĘ (jak zwykle pełną dystansu do samej siebie).
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Noir Sur Blanc
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wprowadzono: 17.10.2012

RECENZJE - książki - Kochanie, zabiłam nasze koty

4.5/5 ( 15 ocen )
  • 5
    12
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    1

MadGa

ilość recenzji:75

brak oceny 9-01-2013 11:52

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Nazwisko Masłowskiej wciąż budzi spore emocje wśród czytelników i krytyków mimo że od jej debiutu mija już trzynaście lat. Od publikacji jej pierwszej powieści pt "Wojna polsko-ruska pod flagą białoczerwoną" trwa nieustanny spór pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami twórczości Masłowskiej. Jedni wychwalają nowatorski styl, wnikliwą obserwację świata, nowoczesny język, z kolei inni krytykują agresywną wymowę utworów, propagowanie brzydoty, a nawet brak zwartej fabuły. Myślę jednak, że wielu z tych krytykantów zmieni zdanie po przeczytaniu tej najnowszej powieści Doroty Masłowskiej. Już od pierwszych słów książki wyczuwa się pewną zmianę stylu, do którego przyzwyczaiła czytelników. Jest on "delikatniejszy" niż dotychczas. Masłowska porzuca obrazoburczy opis, choć nie rezygnuje z cynizmu, głębokiej ironii i dystansu. Jej postacie nadal dziwią, nie są charakterologicznie spójne, ale to specjalny zabieg, który kieruje uwagę czytelnika na kondycję współczesnego człowieka. Kondycję moralną, psychiczną i fizyczną. Masłowska sprawdza jak rozwój cywilizacji wpłynął na człowieka - kim jest człowiek XXI wieku ? Autorka wspaniale przeplata ze sobą rzeczywistość i oniryczne wizje, dzięki czemu to co nie dopowiedziane w fabule, staje się jaśniejsze dla czytelnika. Przeniesienie fabuły do Nowego Jorku daje złudne poczucie, że tematy poruszone w powieści nie dotyczą nas, co pozwala łatwiej przyjąć trudną i przykrą ocenę Masłowskiej. Dopiero po jakimś czasie uświadamiamy sobie, że szerokość geograficzna nic tu nie zmienia, problemy są takie same i po naszej stronie oceanu. Uważam tę powieść za najlepszą z dotychczasowych Doroty Masłowskiej. Czyta się lekko i przyjemnie, a potem odbija się myślami i refleksjami. Nic dziwnego, że sama autorka mówi, iż jest to najlepiej przemyślana jej książka. Zazdroszczę jej zdolności tak wnikliwej obserwacji świata i umiejętności dokonania literackiej charakterystyki. Lecz nawet czytanie rezultatów tych zabiegów jest bardzo wzbogacające.