rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Kim był Jezus z Nazaretu? Jego ...

Gabriela

książka

9,85 zł taniej -6%

Jezus z Nazaretu

A. Paterek

książka

15,96 zł

Jezus z Nazaretu

A. Paciorek

książka

35,87 zł taniej -28%

Jezus z Nazaretu - mp3

R. Brandstaette...

ebook mp3

21,97 zł taniej -20%

Jezus z Nazaretu i Jego czasy

L. Rock

książka

38,80 zł taniej -37%

JEZUS Z NAZARETU Czego chciał. Kim był

G. Lohfink

książka

72,35 zł taniej -15%

Jezus z Nazaretu - mobi, epub, pdf Od ...

Ratzinger...

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

16,32 zł taniej -20%

Wszystko o Jezusie z Nazaretu

J. Molka

książka

16,95 zł taniej -15%

Maryja z Nazaretu O prawdziwej ...

F. Prado

książka

16,97 zł taniej -15%

JEZUS Z NAZARETU
ocena: 6, głosów: 3
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
JEZUS Z NAZARETU

Książka o Jezusie, którą chcę teraz oddać w ręce czytelników, jest owocem mojej długiej wewnętrznej drogi.

Rysa dzieląca „historycznego Jezusa” od „Chrystusa wiary” w ciągu ostatnich 50 lat stawała się coraz głębsza i te dwie rzeczywistości coraz bardziej oddalały się od siebie.
Sytuacja ta jest dramatyczna dla wiary, ponieważ właściwy punkt odniesienia staje się niepewny: zachodzi obawa, że wewnętrzna przyjaźń z Jezusem, do której przecież wszystko się sprowadza, trafia w próżnię.

Chciałem podjąć się próby ukazania Jezusa Ewangelii, jako autentycznego Jezusa, jako „Jezusa historycznego” we właściwym znaczeniu tego określenia. Jestem przekonany i żywię nadzieje, że także czytelnik będzie mógł zauważyć, iż postać ta jest bardziej logiczna i – również z historycznego punktu widzenia – o wiele bardziej zrozumiała, niż rekonstrukcje, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich dziesięcioleciach.
Postać Jezusa w rzeczywistości rozsadza wszystkie dostępne kategorie i można ją zrozumieć tylko w perspektywie tajemnicy Boga.

Właściwie nie muszę nawet mówić, że książka ta żadną miarą nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi jedynie wynik mojego osobistego szukania „oblicza Pana” (zob. Ps 27,8). Zatem każdemu wolno mieć przeciwne zdanie. Czytelniczki i czytelników proszę tylko o odrobinę sympatii, bez której niemożliwe jest jakiekolwiek zrozumienie

fragment wstępu Benedykta XVI

JEZUS Z NAZARETU

książka

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Oprawa: miękka

Ilość stron: 300

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 21,19

Cena detaliczna: 24,93

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

19,94

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (3)

JEZUS Z NAZARETU - opis produktu:

Książka dotyczy fundamentu wiary każdego chrześcijanina - osoby Jezusa Chrystusa. Jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania. W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim na prawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

"Przyzwyczailiśmy się do książek papieża Jana Pawła II. Ale tak sformułowanego Autorstwa i tak opracowanego materiału nie mieliśmy. Potężna monografia "Jezus z Nazaretu" jest niezwykłym darem dla Kościoła i rodziny ludzkiej. Wybitny współczesny teolog, który jest Papieżem ukazuje nam nie tylko życie Jezusa Chrystusa, ale czyni to w kontekście problemów współczesnych ludzi". Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Metropolita Gdański

JEZUS Z NAZARETU - wybrana recenzja:

gees 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

W marcu 2007 roku media huczały o odejściu profesora Tomasza Węcławskiego ze stany kapłańskiego. Jednym z powodów apostazji wybitnego teologa miała być negacja boskości Jezusa. Niemal równocześnie na rynku ukazała się książka papieża Benedykta XVI Jezus z Nazaretu, której pisanie rozpoczął jeszcze... (czytaj dalej)

JEZUS Z NAZARETU - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Oprawa:miękka
Wymiary:140x202
Ilość stron:300
ISBN:978-83-60725-22-1
Wprowadzono: 29.03.2007
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

JEZUS Z NAZARETU - recenzje klientów

stopamrowki(at)op.pl 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

W marcu 2007 roku media huczały o odejściu profesora Tomasza Węcławskiego ze stany kapłańskiego. Jednym z powodów apostazji wybitnego teologa miała być negacja boskości Jezusa. Niemal równocześnie na rynku ukazała się książka papieża Benedykta XVI Jezus z Nazaretu, której pisanie rozpoczął jeszcze jako kardynał Ratzinger. Książka w całości poświęcona Chrystusowi jako Bogu.
Trzeba na chwilę zapomnieć, że autor jest papieżem. Prosi zresztą o to wyraźnie we wstępie podkreślając, że ta wypowiedź wynika z jego działalności na polu teologii, a nie reprezentowania Kościoła jako biskup Rzymu. Widać to choćby w stylu, który znacznie odbiega od stylu dwóch dotychczas wydanych encyklik (na wyraźną korzyść Jezusa z Nazaretu).
Autor z mocą udowadnia, że Jezus nie mógłby być tylko prorokiem. Ewangeliczny Jezus był od początku do końca świadomy swojej misji i swojej Boskiej tożsamości. Przedstawia przykład współczesnych myślicieli żydowskich, którzy nie mogą uznać Ewangelicznego Jezusa za kolejnego proroka czy mistyka żydowskiego. Czyny i mowy Jezusa, odbierane przez skostniałego katolika zupełnie już bez emocji, stanowią dla ortodoksyjnego żyda uzurpację i zamach na suwerenność władzy Boga. Muszą albo uznać Jezusa za bluźniercę, albo podążając śladem chrześcijan uznać go Bogiem i pogodzić to jakoś z silnym monoteizmem.
Styl Benedykta XIV jest znacząco różny od stylu jego poprzednika. Autor płynnie przechodzi od suchych chrystologicznych rozważań do zachwycającej interpretacji modlitwy Pańskiej. Jego myśl jest na niemiecki sposób precyzyjna, dużo jaśniejsza od poetyzującego stylu Polaka. Całkowicie koncentruje się na Chrystusie. Tak charakterystyczne dla polskiej duchowości i dla Jana Pawła II odwołania do Maryi są u Benedykta bardzo rzadkie. Odnosi się wrażenie że ich umieszczenie w encyklikach (zawsze na ich zakończeniu!) czy w książce nastąpiło właśnie pod wpływem wielkiego szacunku jakim darzył myśl poprzednika. Nie można się jednak pozbyć odczucia pewnej sztuczności tych maryjnych tekstów: są zawsze o ton bardziej patetyczne od reszty i (przez to właśnie) czuć w nich o kilka tonów mniej autentycznego zaangażowania autora w to co mówi.
Lektura wymagająca (treść dla średnio zaawansowanych), ale forma sprzyjająca czytelnikowi. Czytając Jezusa z Nazaretu zastanawiamy się skąd przydomek Pancerny? Na pewno Ratzinger jest nieugiętym obrońcą ortodoksji i pogromcą synkretyzmu. Jednak wobec czytelnika jawi się jako skromny myśliciel. Zwalczając błędy nigdy nie waży się osądzać człowieka; oponenta traktuje z ujmującą łagodnością, wręcz skromnością.
Ta książka daje dużo więcej niż oficjalne encykliki. Daje możliwość obcowania z myślą jednego z największych współczesnych teologów. Więcej: daje możliwość obcowania z samym autorem, którego zaczyna się darzyć taką sympatią, że chciałoby się usiąść z nim gdzieś w kuchni wiejskiej plebani i dyskutować przy zapadającym zmroku…
Mam nadzieję że doczekamy wydania zaplanowanej kontynuacji Jezusa z Nazaretu.

wszechświat 24/06/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

Religie uczą wiary, ponieważ nie są w stanie pomóc ci w znalezieniu prawdy. Same nie wiedzą, czym jest prawda.
Prawda jest w tobie, wiara przychodzi z zewnątrz. Nic, co przychodzi z zewnątrz, nie pomoże ci. Nie możesz tego czegoś przyjąć w siebie. Prawda już żyje w tobie, nie potrzebujesz żadnej wiary. To wiara ut­rzymuje ludzi w niewiedzy. Nie przyczynia się do ewolucji, ale do inwolucji. Inwolucja oznacza cofanie się wstecz, a nie pójście do przodu.
Wierzy się zawsze w coś innego - w Jezusa, w Boga, w niebo, w piek­ło. To zawsze jest na zewnątrz ciebie, a prawda jest w tobie. Mając wiarę, poruszasz się na zewnątrz, coraz dalej od prawdy.

stopamrowki(at)op.pl 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

Czytając Jezusa z Nazaretu zastanawiamy się skąd przydomek Pancerny? Na pewno Ratzinger jest nieugiętym obrońcą ortodoksji i pogromcą synkretyzmu. Jednak wobec czytelnika jawi się jako skromny myśliciel. Zwalczając błędy nigdy nie waży się osądzać człowieka; oponenta traktuje z ujmującą łagodnością, wręcz skromnością.
Ta książka daje dużo więcej niż oficjalne encykliki. Daje możliwość obcowania z myślą jednego z największych współczesnych teologów. Więcej: daje możliwość obcowania z samym autorem, którego zaczyna się darzyć taką sympatią, że chciałoby się usiąść z nim gdzieś w kuchni wiejskiej plebani i dyskutować przy zapadającym zmroku…
Mam nadzieję że doczekamy wydania zaplanowanej kontynuacji Jezusa z Nazaretu.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Czarna Madonna

R. Mróz

książka

25,87 zł taniej -35%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Czereśnie zawsze muszą być dwie

M. Witkiewicz

książka

23,93 zł taniej -35%

Ratzinger Joseph Benedykt XVI - przeczytaj też

Patrzeć na Przebitego

Ratzinger...

książka

17,81 zł taniej -15%

Szukajcie tego co w górze

Ratzinger...

książka

24,03 zł taniej -15%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

25.43 zł

taniej -15%

Akademia ozdabiania Zrób to sam

Akademia ozdabiania to doskonała propozycja dla każdego dziecka rozpoczynającego swoją edukację szkolną. Znajdują się w niej projekty, dzięki którym młody człowiek, zamiast kupować różne pojemniki i segregatory, by zorganizować swoje miejsce pracy, będzie mógł je sam wykonać. W Akademii ozdabiania znajdzie pomysły na praktyczną komódkę na drobiazgi,...

książka

29.85 zł

taniej -25%

Bo to złe kobiety były Intrygantki i diablice

Złe, niemoralne, wyrachowane, manipulujące otoczeniem. Intrygantki, oszustki, awanturnice w skali rodzinnej, krajowej i europejskiej. Zdrajczynie i agentki obcych mocarstw. Od Jagiellonów po czasy PRL-u. Barbara Giżanka. Wykorzystując podobieństwo do Barbary Radziwiłłówny, skutecznie omotała Zygmunta Augusta. Barbara Brezianka. Oskarżona przed sądem...

książka

16.95 zł

taniej -15%

Rosnę - miarka z zagadkami Fisher Price

"Rosnę" - miarka z zagadkami to bardzo nietypowa książeczka. Zawiera zagadki o zwierzątkach i ich portrety do pokolorowania. Można ją też rozwinąć i zawiesić na ścianie, gdyż na odwrocie książeczki znajdują się nie tylko zabawne obrazki, ale również miarka do kontrolowania wzrostu dziecka.

książka

21.19 zł

taniej -15%

Małe i duże pytania Zygzaka

Dlaczego trzeba myć zęby i nie należy dłubać w nosie? Skąd się biorą fale na morzu? Jak się buduje dom? Dlaczego koty pokazują pazury? Czemu z drzew spadają liście? To pytania, które zadaje Zygzak - niezwykle dociekliwy bohater. Dzięki tej książce dzieci poznają wiele ciekawych informacji o otaczającym ich świecie. Przystępnie opracowane wyjaśnienia pozwolą...

książka

9.38 zł

taniej -6%

Święta Teresa z Lisieux Książeczka do czytania ...

Bóg wzywa nas, byśmy Mu ufali i byli jak dzieci. Święta Teresa z Lisieux odpowiedziała na to wezwanie całym swoim życiem. Ten album zachęca małych czytelników, by byli pokorni i odważni zarazem - tak jak "Mała Tereska", którą Pius X nazwał "największą świętą naszych czasów", a Jan Paweł II ogłosił doktorem Kościoła. Opowieści,...

książka

34.84 zł

taniej -30%

Trening życia Motywacja, dieta, ćwiczenia

Zaliczyłam tysiące upadków! Tysiące razy się poddawałam. Charakter mam zadziorny i tym razem chciałam pokazać wszystkim wokół i sobie samej, że dam radę! I udało się! - Deynn Mógłbym znaleźć w swoim życiu milion wymówek, by odpuścić. Nie zrobiłem tego. Tak nie zachowuje się mistrz, którym chcę być. Życie nie zawsze polega na tym, by robić to, co...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: