rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Ścieżkami Jana Pawła II

M. Karolczuk

książka

16,95 zł taniej -15%

Dzieła Jana Pawła II Bibliografia ...

A. Wolnik

książka

53,35 zł taniej -15%

Rzym Jana Pawła II

J. Przybylski

książka

19,86 zł

Vademecum Jana Pawła II

K. Wiszniowski

książka

13,98 zł taniej -6%

Encykliki Jana Pawła II Fundamenty ...

Z. Tyburski

książka

16,44 zł taniej -15%

Ewangelia Jana Pawła II

J. II

książka

18,21 zł taniej -17%

Kod Jana Pawła II

R. Dudała

książka

23,15 zł taniej -15%

Księstwo Jana Pawła II

W. Maślanka

książka

21,40 zł taniej -26%

Tajemnice Jana Pawła II

A. Socci

książka

25,36 zł taniej -15%

REQUIEM dla Jana Pawła II

M. Skwarnicki

książka

34,72 zł taniej -15%

ELEMENTARZ JANA PAWŁA II dla ...

J. II

książka

32,22 zł taniej -15%

Gesty Jana Pawła II
ocena: 5, głosów: 1
 

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Gesty Jana Pawła II

Machnięcie ręką
16 czerwca 1999 roku – dzień po chorobie, z powodu której zastanawiano się nawet nad przerwaniem pielgrzymki do Polski – Jan Paweł II odwiedził rodzinne Wadowice. Była to wizyta inna niż pozostałe. Na chwilę zapomniano o kolejnych punktach programu, a Ojciec Święty snuł wzruszającą opowieść o swojej „małej ojczyźnie”: o ludziach, których tu spotkał, o przyrodzie i o kulturze... O tym, co go ukształtowało. Był wtedy – widzieliśmy to na własne oczy – naprawdę szczęśliwy. A nam „serca pałały” – i rodziła się między nami jakaś nowa więź... I zaczynaliśmy, być może, pojmować, co miał na myśli biblijny autor, kiedy pisał o dniach stworzenia: „I widział Bóg, że było dobre...”.
Ale czas gonił i ludzie odpowiedzialni za harmonogram pielgrzymki usiłowali przerwać ów serdeczny dialog Ojca z mieszkańcami Wadowic i z nami wszystkimi. Tak jakby nie do końca rozumieli, o czym on mówi. Jakby myśleli: „To przecież nic ważnego! Ot, takie wspominki starszego człowieka. A tu czekają rzeczy naprawdę ważne! Na przykład koronacja obrazu...”.
Nigdy nie zapomnę tamtego machnięcia ręką, kiedy jeden z księży przerwał w końcu Papieżowi, żeby kontynuować celebrę. W tym momencie – jestem o tym przekonany – byliśmy świadkami zderzenia dwóch różnych modeli religijności. W jednym z nich chrześcijaństwo oznacza moje „dzisiaj” („tu i teraz”), o którym mówię Bogu i w którym towarzyszy mi Chrystus; w drugim – chodzi przede wszystkim o rytuał.
Wtedy, w Wadowicach, na chwilę ukazała się nam inna twarz życia wewnętrznego, zbyt często kojarzonego z nudą takich czy innych nabożeństw. Była to twarz szczęśliwego człowieka, który kocha ludzi i świat i kocha życie w jego konkrecie. W tym momencie ujrzałem „jakby w zwierciadle, niejasno” niebo. I zrozumiałem absurd pytań o to, czy „tam” będzie nudno. A jeśli czasem zdarza mi się jeszcze mieć co do tego wątpliwości, wystarczy, że spojrzę na zdjęcie z Wadowic... I przypomnę sobie słowa Pisma: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało (...), jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” (1 Kor 2, 9).
Jakaż nadzieja!
Doświadczenie śmierci Jana Pawła II i oczekiwanie jego rychłej beatyfikacji każe mi na nowo przemyśleć tajemnicę świętych obcowania. Święty to przecież ktoś bliski, kochany, to przyjaciel – a nie postać stojąca wysoko na ołtarzu. Dzielę się z nim moją radością, opowiadam mu o problemach i zwierzam się z lęków – a nie tylko płacę trybut należnej modlitwy. Ze świętym mogę sobie zatem... pogawędzić. Także o kremówkach. I o tym, że boję się śmierci. Tak, dzięki Janowi Pawłowi II zaczynam odkrywać świętych: przyjaciół, których proszę o pomoc i modlitwę. Opowiadał mi znajomy, jak na śmierć Ojca Świętego zareagowała jego starsza, mocno schorowana ciocia. Napierw pojawiło się w niej uczucie osierocenia, które wkrótce jednak zamieniło się w... radość. „Teraz – powiedziała owa pani – kiedy będę miała problemy z chodzeniem, poproszę go o pomoc. I już nie będę musiała jechać do Rzymu i starać się o audiencję!”
W tamtym machnięciu ręką na rynku w Wadowicach, 16 czerwca 1999 roku, dostrzegam również jakąś rezygnację. I zgodę – na to, że nie jest już panem samego siebie. Tak jak mówi o tym Ewangelia, którą często w ostatnich latach przywoływał Papież: „Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się sam i chodziłeś, gdzie chciałeś. Ale gdy się zestarzejesz, (...) inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz” (J 21, 18).
To była zgoda na ogołocenie.
Sześć lat później, w Niedzielę Wielkanocną, 27 marca 2005 roku, Jan Paweł II stanął w oknie Pałacu Apostolskiego, żeby udzielić zgromadzonym błogosławieństwa Urbi et orbi. Uczynił to w milczeniu, bo – pomimo prób (podejmowanych z ogromnym wysiłkiem) – nie udało mu się wypowiedzieć ani słowa. Kilkakrotnie uderzył przy tym ręką w poręcz fotela – czuł się taki bezsilny. Wyglądał, jakby miał się za chwilę rozpłakać. A my patrzyliśmy na to jego cierpienie... I wydawało się nam, że – choć to Wielkanoc – znaleźliśmy się z powrotem w Ogrójcu.
Wtedy również wychynęła ku nam jeszcze inna twarz życia wewnętrznego – i czuliśmy, że tu idzie o najpoważniejszą rzecz na świecie: o śmierć. I o życie.
A potem był pogrzeb. I homilia kardynała Ratzingera, który powiedział: „Możemy być pewni, że nasz umiłowany Papież stoi obecnie w oknie w domu Ojca, spogląda na nas i nam błogosławi”.
Zdawało mi się nawet, że go widzę. Uśmiechał się: jak wtedy w Wadowicach.

Gesty Jana Pawła II

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 104

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 22,26

Cena detaliczna: 26,19

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

20,95

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

Gesty Jana Pawła II - opis produktu:

Zbiór tekstów publikowanych w Tygodniku Powszechnym, w których Janusz Poniewierski analizuje tym razem nie słowa, ale gesty i zachowania Jana Pawła II. Uwiecznione na tysiącach zdjęć, są świadectwem Jego świętości i znakiem Bożej obecności równie wymownym jak to, co mówił i pisał. Liczne zdjęcia zamieszczone w książce pomogą zapamiętać zarówno gesty wszystkim dobrze znane, jak i te rzadziej przypominane.

Gesty Jana Pawła II - wybrana recenzja:

lucecita 14/12/2010
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Ponoć to, co siedzi w człowieku, w jego duszy i umyśle, można najlepiej poznać nie po słowach i obietnicach, a po gestach. Nawet nie ponoć - tak po prostu jest! Jan Paweł II był pod tym względem papieżem wyjątkowym - jego gesty były liczne i głębokie, każdy kolejny był głębszy od poprzedniego i... (czytaj dalej)

Gesty Jana Pawła II - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:twarda
Wymiary:140x200
Ilość stron:104
ISBN:83-240-0747-4
Wprowadzono: 20.11.2006
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Gesty Jana Pawła II - recenzje klientów

14/12/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Ponoć to, co siedzi w człowieku, w jego duszy i umyśle, można najlepiej poznać nie po słowach i obietnicach, a po gestach. Nawet nie ponoć - tak po prostu jest! Jan Paweł II był pod tym względem papieżem wyjątkowym - jego gesty były liczne i głębokie, każdy kolejny był głębszy od poprzedniego i niósł ze sobą arcyważne przesłanie. O tym wszystkim opowie czytelnikowi Janusz Poniewierski w swojej pięknej i arcyciekawej książce pt. Gesty Jana Pawła II. Ta ładnie wydana książka to również gest, gest będący oddaniem hołdu i czci naszemu zmarłemu wielkiemu rodakowi! POLECAM

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Czarna Madonna

R. Mróz

książka

25,87 zł taniej -35%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Czereśnie zawsze muszą być dwie

M. Witkiewicz

książka

23,93 zł taniej -35%

Janusz Poniewierski - przeczytaj też

Kwiatki św. Jana Pawła II

J. Poniewierski

książka

16,87 zł taniej -15%

Na początku był Chrystus

J. Poniewierski

książka

45,11 zł taniej -15%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

36.63 zł

taniej -28%

I wojna polska 1806-1807 Tom II: Od leży ...

Hureau de Senarmont uznał, że nadeszła stosowna chwila dla niego i włączył się do boju z 36 działami I korpusu. Sformował je w dwie baterie po 15 dział i 6-działową rezerwę pod osłoną 1. batalionu 9. pułku piechoty i dywizji dragonów Lahoussaye`a (4 pułki). Wprowadził całość do bezpośredniej walki, zmuszając najpierw do milczenia rosyjskie działa ustawione...

książka

29.85 zł

taniej -25%

Śladami gwiazd II RP Miejsca, ludzie, historie

Autorka zabiera czytelników śladami dawnych artystów, gwiazd i celebrytów w pasjonującą podróż po ulicach, placach i kinach, teatrach, parkach praktycznie nieistniejącej już stolicy. Od mrocznych zaułków robotniczej Woli, gdzie mieszkał Gałczyński, poprzez kamienice i arystokratyczne pałacyki śródmieścia. Odwiedzamy też najsłynniejsze lokale i hotele...

książka

26.53 zł

taniej -24%

Superciężkie czołgi II wojny światowej

Superciężkie czołgi II wojny światowej były w prostej linii kontynuatorami machin oblężniczych, wykorzystywanych niegdyś do przełamania impasu w działaniach armii lądowych. Pomysł konstrukcji pojazdów tej klasy pojawił się podczas Wielkiej Wojny. Miały to być czołgi przełamania przeznaczone do kruszenia linii obronnych przeciwnika. Koncepcja ta odrodziła...

książka

31.34 zł

taniej -30%

Obietnica następcy. Prawo milenium Księga III

Trzeci tom trylogii fantasy "Prawo Milenium" autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan. Od konfrontacji buntowników z Raenem minęło pięć lat. W tym czasie Qall, chłopiec ocalony przez Rielle, bezpiecznie dorósł wśród Podróżników, a Tyen znalazł sobie nowy dom i ukrył się przed ludźmi, którzy okrzyknęli go zdrajcą i nazwali Szpiegiem....

książka

36.57 zł

taniej -22%

Stanisławów i ziemia stanisławowska w II...

Wojskowość - Ułani Krechowieccy i ich groby w Stanisławowie (Iwano-Frankiwsku) Bezpieczeństwo - Pokucie i Ziemia Stanisławowska w latach 1919-1920. Aspekt bezpieczeństwa - `Skrzydlaty Stanisławów`. Działalność Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Stanisławowie i na Ziemi Stanisławowskiej a bezpieczeństwo miasta i regionu (1924-1939) -...

książka

109.38 zł

taniej -15%

Vademecum ABI. Część II - Przygotowanie do roli...

Książki z serii Vademecum to swoista `mapa drogowa` prowadząca specjalistów przez zagmatwane regulacje prawne wyznaczające im ramy działania. Fundament pracy, który wyjaśnia trudne zagadnienia na danym stanowisku. Publikacja prezentuje opis czynności które musi podjąć Administrator Bezpieczeństwa Informacji, przyszły Inspektor Ochrony Danych,...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: