SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cyberchoroby

Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Dobra literatura
Oprawa miękka
Liczba stron 456
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Intensywne korzystanie z mediów prowadzi do utraty empatii i umiejętności traktowania innych z szacunkiem. Wyobcowanie powoli staje się problemem całych społeczeństw. A ciemne strony sieci - mobbing, oszustwa i przestępczość internetowa - są ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Dawniej internet służył swobodnej wymianie informacji. Dziś zamienił się w światową dzielnicę czerwonych latarni i potwora inwigilacji.

Autor bestsellerów prof. Manfred Spitzer, renomowany psychiatra i neurobiolog, przedstawia alarmujące wyniki współczesnych badań nad zdrowotnymi zagrożeniami wynikającymi z cyfryzacji naszego życia. Na przykładzie obszernych międzynarodowych danych naukowych autor pokazuje, w jaki sposób intensywne korzystanie z mediów szkodzi naszym ciałom i umysłom. Manfred Spitzer usilnie ostrzega przed bagatelizowaniem cyfrowego zagrożenia i postuluje radykalne ograniczenie cyfrowej konsumpcji - dla dobra całego społeczeństwa.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Dobra literatura
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 456
ISBN: 978-83-65223-47-0
Wprowadzono: 03.06.2016

RECENZJE - książki - Cyberchoroby, Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie - Manfred Spitzer

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 16 ocen )
  • 5
    13
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    2
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

siemek

ilość recenzji:114

brak oceny 19-06-2016 18:20

"Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie" Manfreda Spitzera to współczesna odpowiedź na pytania stawiane w kontekście oddziaływania cyfrowych technologii informacyjnych na nasze zdrowie. Autor jest naukowcem, profesorem psychiatrii, wykładał na wielu prestiżowych uczelniach. Jego kompetencje są wysokie co za tym idzie nawet kontrowersyjne tezy stawiane w jego książce trzeba traktować poważnie i z rozmysłem. Spitzer po raz kolejny ostrzega przed nachalnym wdrażaniem nowych technologii wszędzie tam gdzie to tylko możliwe. Już małe dzieci zamiast spędzać czas na zabawie z rówieśnikami, przesiadują przed laptopami czy smartfonami i owszem kontaktują się z nimi ale na portalach społecznościowych. Okazuje się, że uzależnienie od internetu to nie tylko domena młodych ludzi, którzy jak powszechnie wiadomo znacznie łatwiej ulegają wszelkiego rodzaju pokusom niż ludzie starsi. Dorośli także mają problem z często nieprzemyślanym korzystaniem z osiągnięć globalizacji. Wielogodzinne surfowanie po internecie bez konkretnego celu, gry komputerowe, korzystanie ze wspomnianych portali społecznościowych zamiast kontaktów z przyjaciółmi w tzw. realu, sprawiają, że ludzie coraz bardziej zamykają się w sobie. Są zestresowani, cierpią na bezsenność i depresję, nie potrafią czytać dłuższych tekstów niż kilka stron, ich uwaga jest nieustannie rozpraszana itd. Oczywiście internet ma mnóstwo plusów, ale tylko wtedy kiedy korzystamy z niego w sposób umiejętny. Manfred Spitzer zaleca aby od czasu do czasu odpocząć od technologicznych gadżetów i wybrać się na łono przyrody, poczytać prawdziwą książkę a nie tę w formie elektronicznej, zacząć uprawiać sport. "Cyberchoroby. Jak cyfrowe życie rujnuje nasze zdrowie" to bardzo ważna książka w kontekście nieustannego rozwoju technologicznego bowiem uświadamia czytelnikom, że szeroko rozumiany internet to nie tylko baza nieograniczonej ilości informacji, sposób na szybką komunikację i prowadzenie biznesu. W internecie na przeciętnego użytkownika czai się wiele niebezpieczeństw, jak lobbing czy stalking. Jest także wiele pomniejszych zagrożeń jak zwykłe uzależnienie czy cyberuzależnienie, które sprawiają, że w trybie online człowiek zaczyna się czuć nieswojo, boi się, że po odłączeniu od sieci przegapi jakieś ważne wydarzenie, często to wszystko razem kończy się depresją. Recenzowana książka stanowi kontrapunkt do tez stawianych przez specjalistów z branży IT, że wszelkie nowinki technologiczne są wdrażane z korzyścią dla człowieka, że nasze życie dzięki nim będzie coraz lepsze. Okazuje się, że nie ma złotego środka, i w każdej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek i balans między prawdziwym życiem a tym wirtualnym.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?