rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Buszujący w zbożu

J. Salinger

książka

25,93 zł taniej -21%

Buszujący w zbożu

J. Salinger

książka

26,81 zł taniej -23%

Wypracowania - J. D. Salinger ...

P. ZBIOROWA

ebook, multiformat: mobi, epub

3,86 zł taniej -20%

Kombajn do zboża

gry / zabawki

Icom

22,04 zł taniej -17%

Niebezpieczne zboża. Groźny gluten

B. Przyjemska

książka

29,09 zł taniej -15%

Kombajn do zboża 30 cm

gry / zabawki

Icom

18,14 zł taniej -18%

Lacerta Gra O mój zboże!

gry / zabawki

LACERTA

30,72 zł taniej -21%

Niebezpieczne zboża. Groźny gluten - ...

B. Przyjemska

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

19,05 zł taniej -20%

Buszujący w czasie - mobi, epub

M. Pełka

ebook, multiformat: mobi, epub

18,12 zł taniej -20%

Lacerta Gra O mój zboże! - Rewolta w ...

gry / zabawki

LACERTA

26,62 zł taniej -20%

Super zboża Wszystko, co musisz ...

K. Lutz

książka

27,24 zł taniej -26%

Buszujący w zbożu
ocena: 4, głosów: 2
 
powiększenie

Buszujący w zbożu (miękka)

książka

Wydawnictwo: Albatros

Oprawa: miękka

Ilość stron: 304

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 23,17

Cena detaliczna: 29,33

U nas taniej o 21%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (7)

Buszujący w zbożu - opis produktu:

Bohaterem `Buszującego w zbożu` jest szesnastoletni uczeń, Holden Caulfield, który nie mogąc pogodzić się z otaczającą go głupotą, podłością, a przede wszystkim zakłamaniem, ucieka z college`u i przez kilka dni `buszuje` po Nowym Jorku, nim wreszcie powróci do domu rodzinnego. Historia tych paru dni, którą opowiada swym barwnym językiem, jest na pierwszy rzut oka przede wszystkim zabawna, jednakże rychło spostrzegamy, że pod pozorami komizmu ważą się tutaj sprawy bynajmniej nie błahe...

Buszujący w zbożu - wybrana recenzja:

Radek 25/11/2007
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

Salinger jako pierwszy postawił sprawę jasno, ludzie są ograniczeni, głupi, źli i snobowaci a jeśli chcesz przetrwać, musisz odgrywać wraz z nimi farsę którą oni nazywają życiem, choć sami nie wiedzą ile ich egzystencji do prawdziwego życia brakuje. Co jednak dzieje się kiedy masz szesnaście lat a... (czytaj dalej)

 
 
11 klasyków literatury
 

11 klasyków literatury, które musisz przeczytać


Z okazji Światowego Dnia Książki przygotowaliśmy dla Was listę 11 tytułów, które powinien znać każdy miłośnik literatury. W naszym zestawieniu znalazły się zarówno powieści, które trafiły do kanonu klasyki, jak i tomy, które naszym subiektywnym zdaniem są jednymi z najważniejszych książek wszechczasów. Sprawdźcie czy znacie je wszystkie!


Czytaj więcej >>

 

 

Buszujący w zbożu - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:120x195
Ilość stron:304
ISBN:978-83-7885-999-4
Wprowadzono: 17.10.2013
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Buszujący w zbożu - recenzje klientów

necrosodomizer(at)o2.pl 25/11/2007
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

Salinger jako pierwszy postawił sprawę jasno, ludzie są ograniczeni, głupi, źli i snobowaci a jeśli chcesz przetrwać, musisz odgrywać wraz z nimi farsę którą oni nazywają życiem, choć sami nie wiedzą ile ich egzystencji do prawdziwego życia brakuje. Co jednak dzieje się kiedy masz szesnaście lat a cała ta prawda napiera na twe życie coraz bardziej je komplikując?
Właśnie szesnaście jesieni, bo wiosna i lato jego życia dawno już przeminęły, ma Holden. Z niejednego pieca chleb już jadł i nie mało w życiu widział. Co jest w nim jednak wyjątkowego? Odpowiedź jest bardzo prosta, świadomie odrzucił wszelkie mistyfikacje rządzące społeczeństwem. Zbuntował się nie w imię idei, nie zamknął się obrażony w pokoju cierpliwie i dumnie znosząc karę za mówienie brzydkich słów do sąsiadki lecz rozerwał zaciskające się na szyi macki głupoty aby się nie udusić, aby nie zwariować. Niewielu można spotkać dziś ludzi prawdziwie wolnych, jednak taką właśnie jednostkę zdecydował się wykreować Salinger. Nic więc dziwnego że Holden wyrusza w tętniące nocnym życiem miasto w poszukiwaniu niezależności. Ta właśnie wyprawa staje się dal niego lekcją życia. Jednak wbrew oczekiwaniom staje się jeszcze bardziej zależny i jeszcze bardziej zniesmaczony. Na szczęście nawet w tak złym świecie jak ten istnieją jeszcze wartości niezaprzeczalne które pozwalają przetrwać najcięższe chwile.
„Buszujący w zbożu” budzi tęsknotę za wolnością, za życiem bez cywilizacyjnych ograniczeń i bez skostnienia moralnego, dlatego właśnie „Buszujący w Zbożu” jest książką niebezpieczną. Nie da się zignorować jej przekazu, dlatego jeśli chcesz aby Twoje życie konformistycznie toczyło się drogą wybraną za Ciebie, naprawdę nie powinieneś/powinnaś czytać tej książki.

5/09/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

,,Buszujący w zbożu" jest dla mnie utworem, który pokazuje przede wszystkim sposób obierania świata przez młodego człowieka dorastającego w masowej kulturze. Autor w bardzo wyjątkowy sposób pokazał jak żyje się, uczy i rozwija młodej i jednocześnie bardzo inteligentnej osobie jaką przecież był główny bohater powieści, w kulturze wytworzonej przez czasy współczesne. Holden jest jednak bardzo wyjątkowy i jego postępowanie powinno dawać każdemu czytającemu ten utwór wiele do myślenia. Jako młody człowiek wykazuje sie samodzielnym myśleniem. Nie stara się podporządkować z góry narzuconemu stylowi życia tak jak większość jego znajomych. Dostrzega dookoła siebie wiele obłudy i hipokryzjii. Jest buntownikiem, który nie chce żyć tak jak inni. Nie przyjmuje i nie lubi wytworów masowej kultury o czym najdobitniej świadczy niechęć do kina. Myślę, że warto przeczytać te ksiązke i dostrazec w osobie Holdena buntownika ale tego dobrego buntownika, który po prostu próbue ustrzec się przed destrukcyjnym działaniem wytworów dzisiejszej cywilizacji. Książka jest wartościowa także dlatego, że po jej przeczytaniu można wyciągnąć rozmaite wnioski.

sindusia-94(at)o2.pl 10/04/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Holden ma problemy. Dużo problemów. Chociażby ten, że wyleział ze szkoły. (Znowu.) I jeszcze taki, że nie potrafi się odnaleźć w społeczeństwie. Czy Salinger chciał wykreować bohatera, który stałby się wzorem do naśladowania dla buntowników wszelkiej maści? Jeśli tak - nie udało mu się to. Holdena odebrałam jako po prostu zagubionego nastolatka, który nienawidzi konformizmu i dorosłości. Gubi się w świecie, nie umie się dopasować, ale czy to nie jest normalna cecha nastolatków?
Po drodze dużo się uczy. Cała akcja opiera się na jego przykrych doświadczeniach, a na jego drodze staną tak barwne postacie jak pedofil, prostytutka, stary nauczyciel prawiący morały, dwie zakonnice z koszem... W tym wszystkim ten biedny chłopak miota się niczym karp w reklamówce i jedyne, co może zrobić, to wyknąć wszystkim, jacy są źli i że to przez nich świat jest taki potworny.
Styl nie jest rewelacyjny. Bywa wręcz infantylny. Jednak jest prosty i zrozumiały - a to akurat plus.
Siostra głównego bohatera stawia się w roli mentora, choć jest zdecydowanie młodsza. Uświadamia zarówno Holdenowi, jak i czytelnikowi, że bezsensowne buntowanie się do niczego nie prowadzi.
Warto przeczytać, aczkolwiek nie warto liczyć na cud. Nie zmieniłam po lekturze światopoglądu, nie spowodowała ona rewolucji w moim życiu, mimo wszystko uważam, że nie czytało się źle.

28/10/2011
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Buszujący w zbożu to książka skierowana do młodzieży, a w szczególności do tej, która przeżywa okres buntu wobec siebie i dorosłych. Autor to Amerykanin Jerome David Salinger, który zdobył sławę wydając swoja pierwszą książkę, jaką jest właśnie opisywany tytuł. Twórca udzielając wywiadu w 1953 roku dla szkolnej gazetki wyjaśnił, że głównego bohatera utożsamił z sobą tym samym wyjawiając to jak wewnętrznie przeżył śmierć brata i właśnie ten specyficzny okres w młodym życiu. Dzieło zakwalifikowało się na listę bestsellerów The New York Times i spis najlepszych książek anglojęzycznych. Przez długi okres powieść była dziełem ocenzurowanym, dlatego iż zawierała w sobie dość wulgarny język, a także kilka wątków uważanych za nieodpowiednie związanych z alkoholem czy prostytucją. Fabuła opiera się na retrospekcji, która trwa 3 przedświąteczne dni. Główny bohater zachorował i jest w szpitalu, leżąc w łóżku rozpamiętuje, co robił rok temu. Wspomina wyrzucenie go ze szkoły w Pensy i tułaczkę po wielkim, zimowym Nowym Jorku, a także swoje plany i powrót do rodzinnego miasta. Jego postawa doskonale oddaje świat myśli młodego człowieka. Książka to z pewnością rodzaj powieści pikarejskiej. Dużą rolę w kompozycji odegrał pierwszoosobowy narrator, którego relacja ma charakter wewnętrznego monologu Holdena. Utwór porusza ponadczasową problematykę dorastania, przez co jest wciąż aktualny i cieszący się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Artyzm buszującego polega przede wszystkim na relacji z wariackiej przygody, jaką przeżył Holden Caulfield – główny bohater, co sprawia, że akcja wyrażona jest w interesujący, dynamiczny sposób. Zastosowanie języka potocznego, typowego dla młodzieży wzbogaca wartość dzieła w oczach czytającego. Przejrzysty, mało skomplikowany tekst to kolejna zaleta książki. Jest ich wiele, lecz w kraj samych superlatyw wdarła się jedna dość mocna wada, która stanowi plamę na nieskazitelnej formie książki jest to mało ciekawy fragment ciągnący się przez kilka rozdziałów i zniekształcający dynamikę utworu gdyż odebrałem go, jako nudny. Poza tym nie zauważyłem innych defektów. Powieść dotyczy jednego bohatera, lecz pojawią się epizodyczne postaci, które są dość charakterystyczne i mimo że jest ich sporo nie mylą się czytelnikowi. Doskonałe opisy wydarzeń, ludzi, świata przedstawionego sprawiają, że czytający widzi oczami wyobraźni jak na filmie to, co dzieje się w książce. Intrygujący i trzymający w napięciu bieg akcji także jest elementem, na który należy zwrócić uwagę.Dzieło oceniam na szóstkę z plusem momentami rozmieszało, momentami uczyło, momentami skłaniało do refleksji. Ten krotki tekst pozwolił mi na zrozumienie, co dzieje się z dojrzewającym człowiekiem i jak należy postępować z ludźmi znajdującymi się w tym specyficznym okresie. Polecam czytelnikom, którzy cenią sobie tak jak ja szybki bieg akcji i ciekawą fabułę.

9/08/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

Kiedy moja koleżanka wróciła z wymiany do Stanów Zjednoczonych, opowiadała mi o tym, jak bardzo "lubieżne" w tym kraju czyta się lektury. Kiedy zaczęła mi opowiadać więcej o przedstawicielce rasy takich książek(nie pamiętała tytułu), ze zdumieniem zauważyłam po pewnych szczegółach fabularnych, że koleżanka opowiada mi o "Buszującym w zbożu". Nakłoniłam ją do przeczytania tłumaczenia polskiego. Kiedy skończyła przyznała, że "niedowład" językowy spowodował, iż The Catcher in the Rye stał się dla niej powieścią o trudach dorastania, o burzy hormonów i odkrywania ze smutkiem prawdziwych realiów świata. Jednak jeżeli wczytasz się dokładnie w Catchera to odkryjesz, że jest to przede wszyskim powieść egzystencjonalna- ukazująca samotność człowieka, samotność w szerszym niż się pozornie wydaje wydaniu. Ja zachęcam do przeczytania tej ksiązki- jej klimat uświadamia, że tylko szczere relacje z "innym" mogą się przycznynić do poprawy bytu.

chams(at)net.pl 30/07/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

Dla mnie ta książka to amerykańskie "Ferdydurke".

30/11/2007
recenzja dotyczy produktu: Książka

Dość słaba recenzja, jak na tegotygodniową recenzję tygodnia... Niski poziom dość... Raczej streszczenie i jakieś uwagi od siebie, dość płytkie... Nie zauważyłem śladu recenzji w dokładnym słowa znaczeniu... ;/ Ale to nic, warto się starać, pozdrawiam;)

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Czarna Madonna

R. Mróz

książka

25,87 zł taniej -35%

Wilcze Leże

A. Pilipiuk

książka

27,87 zł taniej -30%

Czereśnie zawsze muszą być dwie

M. Witkiewicz

książka

23,93 zł taniej -35%

J.D. Salinger - przeczytaj też

Buszujący w zbożu

J. Salinger

książka

25,93 zł taniej -21%

Buszujący w zbożu

J. Salinger

książka

26,81 zł taniej -23%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

21.19 zł

taniej -15%

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim ...

Poznaj pięcioro przyjaciół, którzy właśnie rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Posłuchaj ich rad, zanim i ty pójdziesz do szkoły. Sprawdź, jak wygląda ich dzień spędzony w szkole, czego się tam uczą i co robią podczas przerwy.

książka

27.87 zł

taniej -30%

Socjopaci są wśród nas Ludzie bez sumienia ...

Może nim być szef lub kolega z pracy, zbyt wymagający nauczyciel albo uciążliwy sąsiad, a nawet ktoś, kto mieszka pod twoim dachem. Według badań 1 na 25 osób to socjopata - człowiek bez sumienia, który gotowy jest zrobić wszystko, by osiągnąć swój cel. Socjopaci doskonale się maskują. Kiedy im się to opłaca, potrafią być sympatyczni. Często cieszą się...

książka

33.06 zł

taniej -15%

Treasure Island Wyspa skarbów wersja angielska ...

Piracki okręt Hispaniola, Długi John Silver, tajemnicza mapa i poszukiwanie ukrytego skarbu... Każdy, kto choć raz marzył, by być piratem i wieść życie pełne przygód, powinien przeczytać "Wyspę skarbów". Ta przygodowa powieść jest pełnokrwistą historią o, czasami okrutnych, czasami honorowych, ale zawsze barwnych morskich awanturnikach w epoce ich...

książka

9.36 zł

taniej -6%

Duże naklejki dla maluszka PIESEK Wiek 1+

Książeczka dla najmłodszych dzieci zawierająca mnóstwo ćwiczeń przy użyciu naklejek. Duże naklejki wygodne dla małych paluszków. W środku znajduje się 6 stron z naklejkami

książka

9.36 zł

taniej -6%

Duże naklejki dla maluszka KRÓLIK Wiek 1+

Książeczka dla najmłodszych dzieci zawierająca mnóstwo ćwiczeń przy użyciu naklejek. Duże naklejki wygodne dla małych paluszków. W środku znajduje się 6 stron z naklejkami.

książka

9.36 zł

taniej -6%

Duże naklejki dla maluszka KOTEK Wiek 1+

Książeczka dla najmłodszych dzieci zawierająca mnóstwo ćwiczeń przy użyciu naklejek. Duże naklejki wygodne dla małych paluszków. W środku znajduje się 6 stron z naklejkami

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: