Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Bezcenny

książka

Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

  1945. Niemcy przegrywają wojnę, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach.
  1946. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z Damą z Gronostajem Leonarda da Vinci na czele. Brakuje Portretu Młodzieńca Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II Wojny Światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama.
  Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 000 zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.
  `Bezcenny` to międzynarodowy thriller łączący najlepsze cechy prozy Dana Browna, Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco. W miejsce każdej rozwiązanej zagadki pojawia się kilka następnych, zwrot akcji goni zwrot akcji, a bohaterowie w poszukiwaniu zaginionego arcydzieła wpadają na trop tajemnicy, która najnowszą historię świata wywróci do góry nogami. Możni tego świata zrobią wszystko, aby nie ujrzała ona światła dziennego.

 `Bezcenny` to pełne błyskotliwej erudycji kompendium wiedzy o sekretach historii sztuki. O genialnych artystach, o szalonych kolekcjonerach, o chciwych marszandach, o wielkiej grabieży z czasów okupacji, a także o szwindlu, jakim jest dzisiejszy rynek sztuki.
 `Bezcenny` to także komentarz do rzeczywistości w ironicznym, prześmiewczym i bezkompromisowym stylu, do którego przyzwyczaił nas autor `Uwikłania` i `Ziarna Prawdy`.


Zygmunt Miłoszewski (ur. 1976) - prozaik, redaktor, dziennikarz tygodnika Newsweek. Opublikował opowiadanie Historia portfela, napisane na konkurs literacki Polityki, powieść grozy Domofon (W.A.B. 2005), rozgrywającą się we współczesnej Warszawie, i baśń przygodową dla dzieci Góry Żmijowe (W.A.B. 2006). Na zamówienie Juliusza Machulskiego pisze scenariusz filmowy według Domofonu. Wkrótce ukaże się niemiecka i holenderska edycja tej powieści.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 01.07.2013

RECENZJE - książki - Bezcenny

4.5/5 ( 11 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Dominika Stryszowska

ilość recenzji:368

31-08-2020 22:48

Po przeczytaniu "Kwestii Ceny" i ogarnięciu, że jest to drugi tom cyklu, musiałam nadrobić wcześniejszy. Takim sposobem zabrałam się za "Bezcennego". Powieść to mieszanka thrillera, historii, tajemnic i spisków. Dawno temu zaczytywałam się w tym gatunku, ale w moim guście nie zaszły duże zmiany, bo "Bezcenny" bardzo mi się podobał.

Przy okazji opinii drugiego tomu wspominałam, że początek nie był łatwy. Tutaj było podobnie, jednak byłam w tej lepszej sytuacji, bo już trochę oswoiłam się z piórem autora i wiedziałam "czym to się je". Z każdą stroną jednak robiło się łatwiej i ciekawiej. Powieść mocno mnie wciągła, wydarzenia z pozoru niezwiązane, trafiały we właściwe miejsca, a rewelacyjny styl sprawił, że ciężko było się oderwać. Bohaterowie byli wyraziści, dopracowani i zróżnicowani. Opisy miejsc przedstawione zostały bardzo realnie i plastycznie.

Zygmunt Miłoszewski ma talent do wnikliwej analizy otoczenia i to świetnie czuć w jego powieściach. Dzięki temu z lekkiej przygodówki możemy wyciagnąć "więcej" i spędzić przyjemny czas. Polecam.

Misiek

ilość recenzji:1

brak oceny 18-03-2014 16:57

Pamiętacie komedię kryminalną "Vinci"? No to tu macie "Vinci" w odmianie genialnego thrillera, trochę nawet w klimacie "Kodu da Vinci". Tylko czas trzeba zaklepać, bo jak się zacznie, to się czyta przy jedzeniu, w nocy, w pracy , w autobusie, w wannie... no bo rany, przecież w takim momencie nie przerwę!

Alicya

ilość recenzji:1

brak oceny 6-03-2014 15:49

Moim zdaniem to jeden z najlepszych polskich thrillerów, od którego formalnie nie można się oderwać. Fantastyczna fabuła z elementami sensacji, kryminału, a nawet political fiction, barwne postaci, akcja trzymająca w napięciu do niemal ostatniej kartki! Czegóż chcieć więcej? Dzięki tej książce odkryłam pana Miłoszewskiego i jego wcześniejsze świetne ksiażki - szczególnie podobało mi się "Ziarno prawdy"! Polecam obie!